GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

ÇAKIRMELİKOĞLU DA ‘KRAL ÇIPLAK' DEDİ

ÇAKIRMELİKOĞLU DA ‘KRAL ÇIPLAK' DEDİ

Tarih 10 Şubat 2020, 20:53 Editör Dursun ONUR

TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve iş insanı Hasan Çakırmelikoğlu, ekonomideki durgunluk nedeniyle çek ve senetlerin zamanında ödenemediğini kaydederek sicil affı düzenlemesinin devam etmesini istedi.


Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve iş insanı Hasan Çakırmelikoğlu, ekonomideki durgunluk nedeniyle çek ve senetlerin zamanında ödenemediğini ifade etti.

AKP hükûmeti istediği kadar -at yalanı sevsinler inananı- misalince rakamlarla oynayarak dalavereci beslemeli ayakçı troller vasıtasıyla kirli ve çirkin algı oyunu numarasınca ekonomide pembe tablolar çizedursun, yalana -dolana inat gerçekte ise piyasalardaki çöküş hız kesmiyor.

'KRAL ÇIPLAK' DEDİ!

Bu manada, her kesimden herkesin şikayetçi olduğu (yani hayat pahalılığı altında ezilen işçi, işsiz, memur, emekli, çiftçi, esnaf gibi) ekonomik kaosun girdabında yaşayan çoğunluğun da haklı sesi olan Çakırmelikoğlu, deyim yerindeyse ‘kral çıplak’ diyerek malum duruma parmak bastı.

SATIŞLAR DÜŞTÜ, ÇEK VE SENETLER ZAMANINDA ÖDENEMİYOR

Tabiatıyla, görevi ve sorumluluğu gereğince bilhassa iş dünyasının yanısıra esnafa da sahip çıkarak, '2018 yılının ikinci çeyreğinden itibaren ülke ekonomisinde yaşanan durgunluk, tüketici ve yatırımcılarda ortaya çıkan güven kaybı neticesinde ekonomik hayatta satışların düşmesine neden olmuştur’ diyen Başkan Çakırmelikoğlu, sicil affı düzenlemesinin 2020’de de devam etmesini talep etti.

Kötü gidişata ilişkin yazılı açıklama yapan Başkan Çakırmelikoğlu devamla, 'Bunlara bağlı olarak KOBİ’lerin kredi borçlarının zamanında ödenememesi, çeklerin bir kısmının karşılıksız çıkması, senetlerin bir kısmının da protesto edilmesi durumları ile karşı karşıya gelinmiştir’ dedi.

SİCİL AFFI DEVAM ETMELİ

‘2017’de gündeme getirilen ve altı ay süreyle uygulanan sicil affı düzenlemesinin 2020’de de tekrarlanmasında yarar olduğu taraflı tarafsız tüm kesimlerce kabul edilmektedir’diyen Başkan Çakırmelikoğlu, sözlerini şöyle noktaladı:

‘Şuan TBMM gündemine getirilmesi planlanan ve komisyonlarda görüşülmeye başlandığını öğrendiğimiz sicil affında; esnafımızın mağduriyeti enine boyuna hesap edilerek, odalarımızın taleplerini de göz önüne almak kaydıyla geleceğe yönelik kalıcı bir tedbir ile düzenlemeye tabi tutulmasını bekliyoruz.’

Bu haber 1973 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

FINDIK ÜRETİCİSİNİN AKLA İHTİYACI YOK!

FINDIK ÜRETİCİSİNİN AKLA İHTİYACI YOK! TIME EKONOMİ HABER- FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu üyesi ve Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Gürcü ve Azeri...

GİRESUN’DA EN ÇOK HİZMET SEKTÖRÜ ZORDA

GİRESUN’DA EN ÇOK HİZMET SEKTÖRÜ ZORDA TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, pandemi sürecinde en çok hizmet s...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi