GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
AKSU İLE KARAİBRAHİM YİNE KARŞI KARŞIYA!..

AKSU İLE KARAİBRAHİM YİNE KARŞI KARŞIYA!..

Tarih 08 Şubat 2020, 01:40 Editör Dursun ONUR

TIME ÖZEL KULİS HABER- CHP Giresun İl kongresinde, adaylardan ziyade Belediye eski Başkanı Kerim Aksu ile eski milletvekili Eşref Karaibrahim ve taraftarlarının yarışacağı tartışma götürmüyor.
Atasözünce...
'Yenilen pehlivan güreşe doymazmış' misalince taraflar, merkez ilçe kongresinden sonra bu defa da yarın (15 Şubat Cumartesi günü) il kongresinde karşı karşıya gelecek.

CHP Giresun İl kongresinde, adaylardan ziyade Belediye eski Başkanı Kerim Aksu ile eski milletvekili Eşref Karaibrahim ve taraftarlarının yarışacağı tartışma götürmüyor.

Yaklaşık iki yıl önce CHP Genel Merkezi’nde görevlendirilerek İstanbul Milletvekili ve Parti Örgütü ve Örgüt Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın yardımcılığını üstlenen isimlerden biri olan CHP Giresun eski Milletvekili Eşref Karaibrahim ile Belediye eski Başkanı Kerim Aksu kongrede kozlarını paylaşmak için gün sayıyor.

KÖPRÜLER ATILDI; SIRA İL KONGRESİNDE

CHP’nin Giresun’da yarın (15 Şubat Cumartesi) yapacağı genel kurul öncesinde tarafların tümden kılıçları çektiği öğrenildi. İlk olarak CHP Giresun Merkez İlçe kongresinde köprüleri atarak saflarını netleştiren Karaibrahim ve Aksu, bu sefer de il kongresinde kapışmaya hazırlanıyor.

MERKEZ İLÇEYİ AKSU KAZANMIŞTI

Bilindiği gibi merkez ilçe kongresinde Aksu’nun desteklediği Murat Bektaş, sandıktan kazanan çıkmayınca Eşref’in adayı Ahmet Karaibrahim’in 3 oy pusulasında ismi çizildiği için zafere ulaşan taraf olmuştu.

AKSU’YA KARŞI ORTAK CEPHE OLUŞTURULDU LAKİN...

Bu kapsamda, bir hafta sonra gerçekleşecek olan il kongresi öncesi başkanlığa adaylığını açıklayan eski Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker’i destekleyen eski milletvekili Eşref Karaibrahim başta olmak üzere yine eski milletvekili Bülent Bektaşoğlu’nun yanısıra bazı eski il başkanları ile kimi kerameti kendinden menkul sözde CHP'li gerçekte AKP'ye yakın müteahhit sıfatlı iş insanlarının -ki galiba anladınız siz onu-Aksu’nun adayı mevcut Başkan Fikri Bilge’ye karşı cephe oluşturduğu kaydedildi. CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı'nın ise Aksu'nun yanında yer aldığı öne sürüldü.

ASIL HESAP GİRESUN'DA KURULTAY DELEGELİĞİ Mİ?

Öte yandan, Karaibrahim cephesinin seçimi kaybetseler bile asıl hadeflerinin 28-29 Mart'ta gerçekleştirilecek CHP 37. Olağan Kurultayı öncesinde Giresun’da 8 kişiden ibaret olan büyük kongre delegeliğini kazanmak olduğu da iddia ediliyor.

ZORLU YARIŞ: BİLGE Mİ TÜRKER Mİ?

Sonuç itibariyle, Cumhuriyet Parkı'ndaki bir restoranda düzenenecek ve
241 delegenin oy kullanacağı kongrede kıyasıya bir yarışın yaşanacağından hareketle, Karaibrahim’ın adayı Hakan Türker’in bilhassa Bulancak ve Espiye delegelerinin oylarına güvenerek kendince neticeden emin olduğu savunulurken, Aksu’nun desteklediği ve yeniden göreve talip olan mevcut Başkan Fikri Bilge’nin ise yeni hamleler yapmak pahasına koltuğunu koruyacağı parti kulislerinde ön görülüyor.

Bu haber 1839 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

CANİKLİ NEDEN HALA SUSUYOR?

CANİKLİ NEDEN HALA SUSUYOR? TIME GÜNCEL-YORUM HABER- AKP içindeki bazı siyasal islamcı çevrenin hedef tahtasına koyduğu İstanbul Sözleşmesi’nin...

ÜRETİCİNİN HAK VE HUKUKUNU KORUDUK

ÜRETİCİNİN HAK VE HUKUKUNU KORUDUK TIME POLİTİKA HABER- AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, açıklanan fındık fiyatı ile güçlü alıcılar karşısında...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi