GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
DÜNKÜ CHP’Lİ BUGÜNKÜ AKP’Lİ GEZMİŞ YOLCU

DÜNKÜ CHP’Lİ BUGÜNKÜ AKP’Lİ GEZMİŞ YOLCU

Tarih 03 Şubat 2020, 04:43 Editör Dursun ONUR

TIME ÖZEL KULİS HABER- Uzun zamandır AKP ile flört eden CHP Giresun il eski başkanı şimdinin Doğa Koleji Giresun Kampüsü kurucusu iş insanı müteahhit Aykut Gezmşi’in ama bugün ama yarın belki yarından da yakın partisinden ihraç edileceği öne sürülüyor.


Uzun zamandır AKP ile flört eden CHP Giresun il eski başkanı şimdinin Doğa Koleji Giresun Kampüsü kurucusu iş insanı müteahhit Aykut Gezmiş’in ama bugün ama yarın belki yarından da yakın partisinden ihraç edileceği öne sürülüyor.

Aile saltanatı gereğince son olarak Giresun Sanayici ve İşadamları Derneği (GİSİAD) başkanlığı kongresinde koltuğu babası Aydoğan Gezmiş’ten devralarak makama post seren iş insanı İnşaat Mühendisi Gezmiş’in partisi CHP ile yol ayırımına geldiği iddiası dillerde gezmeye başladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanlığı görevini ifa ederken 2011 genel seçimlerinde görevinden istifa ederek partisinden 2. sıra milletvekili adayı gösterilen ancak seçilemeyerek büyük düş kırıklığı yaşayan Gezmiş’in akabinde AKP ile flört ettiği herkesçe biliniyor.

AKP İLE SIKI İLİŞKİLER. NE ALAKA İSE EĞİTİME YATIRIM YAPTI

Halihazırda da olduğu gibi müteahhitlik yaparken kulvarını genişleterek hiç ama hiç ilgi alanına girmediği halde birden bire eğitim camiasına yelken açarak Doğa Koleji’nin kurucu yönetim kurulu başkanlığını üstlenen Gezmiş’in AKP ile sıkı fıkı ilişkileri dikkatli gözlerden kaçmıyor.

CHP'DE KREDİSİ VE DESTEĞİ SIFIRLANDI MI?

‘İş insanının partisi olmaz' misali her ne kadar CHP’li olsa da dünün Giresun Milletvekili şimdinin AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli ile yancı ve yanaşma eklentileri vasıtasıyla ortakça flört ettiği savunulan Gezmiş’in CHP’de kredisini tükettiği ve örgütlerde dünkü hatırı sayılır desteğini ise hepten sıfırladığı kaydediliyor.

GEZMİŞ'İN NE GİRESUN'DA NE DE CHP'DE KARŞILIĞI YOK MU?

Giresun halkı nazarında ötesi CHP'de de hiç karşılığı olmadığından hareketle gerek yaşam tarzı ve gerekse düşünce örgüsünce AKP ile uzaktan yakından resmiyetin ötesinde tezce gönül bağlantısının dahi olmadığını sağır sultanların bile duyduğu Gezmiş’in her daim olduğu üzere yine özelikle 'rantı ve parayı öncelediği' tabiatıyla konjonktüre uyum sağlayarak AKP’ye yanaşarak kendisine yeni bir yol haritası çizdiği savınca CHP’nin de malum şahısa karşı tavır almak için zamana oynadığı ifade ediliyor.

CHP'DEN İHRAÇ MI EDİLECEK?

Ne kadar doğru bize karanlık ama iddialara göre, ötedenberi AKP ile top çeviren iş insanı Gezmiş’in Giresun eski Milletvekili Eşref Karaibrahim desteklediği il başkan adayı Hakan Türker'e delegelerden oy istediği herkesce biliniyor.

CHP'de bir hafta sonra (15 Şubat 2020-Cumartesi günü ) gerçekleşecek il kongresi akabinde seçimi kaybetmeleri durumunda Gezmiş'in, vaziyete binaen yakın gelecekte partiden kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edileceği varsayımı parti kulislerinde yüksek sesle haykırılıyor.

Bu haber 2037 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

AK PARTİ HEYETİ BAKAN SOYLU İLE GÖRÜŞTÜ

AK PARTİ HEYETİ BAKAN SOYLU İLE GÖRÜŞTÜ TIME POLİTİKA HABER- AK Parti Giresun heyeti, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu ziyaret etti.

KOMİSYON CANİKLİ’Yİ KORUYOR

KOMİSYON CANİKLİ’Yİ KORUYOR TIME KAYNAK HABER- Giresunlu Rabia Naz'ın babası Şaban Vatan, TBMM’de kurulan komisyonun eskinin Giresun millet...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi