GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

FLAŞ! GİRESUN’DA AKP-MHP KRİZİ KAPIDA...

FLAŞ! GİRESUN’DA AKP-MHP KRİZİ KAPIDA...

Tarih 19 Ocak 2020, 20:04 Editör Dursun ONUR

TIME FLAŞ ÖZEL KULİS HABER- Giresun’da AKP- MHP işbirliğinin önümüzdeki aylarda krize dönüşeceği öne sürülüyor.

Evet.

Müneccim değiliz.

Kahin hiç.

Papatya falı da bakmıyoruz.

Dememiz o ki...

Görünen köyde kılavuza ne hacet?!

Kral çıplak, netekim.

Haddizatında.

Veridir.

Ötesi, kulis bilgisidir.

Ülke genelli, Giresun özelli.

Anlatalım.

31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinden kan kaybederek çıkan AKP iktidarındaki çözülme sürerken Cumhur İttifakı’nın bileşeni MHP’de de hızlı bir çöküş yaşanıyor.

Peşpeşe yayımlanan pek çok araştırma, gerek AKP’nin oylarındaki düşüşü gerekse Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden duyulan rahatsızlığı gözler önüne sererken MHP’nin de oy kaybı yaşadığı anketlere yansıyor.

MHP BARAJI AŞAMIYOR

Metropol Araştırma Şirketi, 'Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?' sorusunun sorulduğu anket sonuçlarını açıkladı. 2019'un Aralık ayı sonunda yapılan ankete göre yüzde 10 barajını sadece AKP,  CHP ve HDP geçmeyi başardı. MHP ise yüzde onluk barajın altında kalarak geriye düştü.

Bu tablonun Giresun’da da aynı ile vaki olduğu ve Cumhur İttifakı gereğince 31 Mart yerel seçimlerinde AKP ile işbirliği yapan MHP’nin çöküş sürecine girerek tabanını iyiden iyiye kaybettiği değerlendirmesi yapılıyor.

GİRESUN’DA AKP-MHP KRİZİ MART AYINDA PATLAYACAK GİBİ

AKP ile işbirliği neticesinde Giresun’da da oylarının sürekli eridiği dillendirilen MHP’nin kötü gidişatı önlemek için yeni arayışlara girdiği ancak özelikle belediyeden beklentileri nedeniyle halihazırda sessizliğe büründüğü ifade ediliyor.

Dolayısıyla, MHP’nin Giresun’da ortağı AKP’den umduğunu bulamaması halinde bilhassa belediyede kılıçları çekeceği ve 2020 Mart’ından sonra krizin büyümesiyle birlikte kendi içinde istişare yaparak yol ayırımına geleceği varsayılıyor.

MHP'Lİ BAŞKAN AKP'LİLERDEN ÇOK AKP'Lİ AMA...

Bugüne kadar -artık her ne hikmetse- söylemlerinde AKP’lilerden çok 'En AKP’li benim' dercesine yandaşça tavır sergileyen fakat ülkücü camiada eleştiri oklarını üzerine çeken MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal'ın ise tabanı kontrol edemediği ve partiden kopmaların önüne geçmek için son düzlemde AKP’ye tavır koymasının kaçınılmaz olacağına muhtemel gözüyle bakılıyor.

Yakın gelecekte MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal'ın konumunu ve yerini korumak pahasına (ki yanılmıyorsak parti kongre hazırlığı da yapıyor) AKP örgütlerinin yanısıra AKP'li Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu'na da isyan bayrağını açarak restini çekeceği iddia ediliyor.

Bu haber 1752 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

GİRESUN’DA ÖNCELİĞİMİZ EĞRİBEL TÜNELİ

GİRESUN’DA ÖNCELİĞİMİZ EĞRİBEL TÜNELİ TIME POLİTİKA HABER- TBMM Adalet Komisyonu üyesi, AKP Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcısı ve Giresun Millet...

AKSU İKİNCİ GOLÜ DE ATTI: BİLGE KAZANDI

AKSU İKİNCİ GOLÜ DE ATTI: BİLGE KAZANDI TIME SON DAKİKA GÖZLEM SICAK HABER- Gazetemiz yine yanılmadı/yanıltmadı.Günler öncesinden özel haber ve yorumlarıyl...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi