GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
GİRESUNLU GÜLAL: UZAN’IN CEZASI 47 YIL

GİRESUNLU GÜLAL: UZAN’IN CEZASI 47 YIL

Tarih 31 Aralık 2019, 00:33 Editör Dursun ONUR

TIME KAYNAK VE ARŞİV HABER- Uzan'ı sevenlere kötü haber. Giresunlu (Alucra) hemşehrimiz Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, AKP ile uzlaştığı iddiasıyla iltica ettiği Fransa’dan Türkiye'ye dönüş hazırlığı içinde olduğu söylenen Genç Parti Lideri Cem Uzan'ın 47 yıl kesinleşmiş hapis cezası olduğunu açıkladı.
Dahası.
Öncesi de var.
Arşivce.
Buyrun,TIME farkıyla okuyun.

Malumunuz…

Dün gibi.

Son günlerde Fransa’ya iltica eden Genç Parti Lideri Cem Uzan’ın yeniden yargılanması ve ülkeye dönmesi üzerinden bir tartışma sürdürülmüştü.

Geçtiğimiz aylarda avukatı tarafından yapılan açıklamada, Uzan’ın, yargılama biter bitmez yurda döneceği ve ‘devletine ve milletine hizmete hazır olduğu’ belirtilmişti.

2002 seçimlerinde AKP’nin yüzde 34,42 oyla 365 milletvekili alıp tek başına hükümet olabilmesinin yolunu açan Genç Parti Lideri Cem Uzan’ın bu sözleri AKP ile uzlaşmaya ve iktidara hizmete hazır olduğuna yorulmuştu.

UZAN'IN; 47 YIL CEZASI, 40 MİLYAR TL BORCU VAR

Ve şimdi.

Giresunlu (Alucra) hemşehrimiz Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, son günlerde AKP ile uzlaştığı iddiasıyla iltica ettiği Fransa’dan Türkiye’ye gelmek istediği savunulan Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan’ın durumuna açıklık getirdi.

Hürriyet Ekonomi Servisi'ne konuşan TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, Uzan'ın Türkiye'ye dönme iddialarıyla ilgili noktayı koydu.

Cem Uzan’ın Türkiye’ye gelmek istediğinin hatırlatılması üzerine Gülal, ‘Birincisi kesinleşmiş bir cezası var. 47 yıl ceza aldı. ‘Beni FETÖ bu hale getirdi’ diye yeniden yargılama talep etti, mahkeme reddetti. Şu ana kadar devlet 13.1 milyar lira tahsilat sağladı, bu tahsilatın büyük kısmı vergi borçlarına diğer kurumlara borçlarına gitti. Bize 1 milyar lira kaldı. Bize hâlâ 40 milyar lira borçlu. O yüzden bu yapıyla gelirse amenna’ ifadelerini kullandı.

AKP'YE TEK BAŞINA İKTİDAR YOLUNU AÇMIŞTI

Arşiv unutmaz.

TIME hiç.

Bellekleri tazalemek adına.

Hatırlatma yapalım.

Cem Uzan, 2002 genel seçimlerine birkaç ay önce kurduğu ‘Genç Parti’ ile katılmış ve milliyetçi-popülist söylemlerle yüzde 7,24 oy almayı başarmıştı. Uzan’ın bu başarısının arka planında 2001 krizinin de etkisiyle toplumun geniş kesimlerinde yeni arayışların ve bağlı olarak o güne kadar hükümet kuran partilere duyulan tepkinin önemli bir etkisi olmuştu.

‘Mazot 1 lira olacak’, ‘Her işsize 350 lira maaş verilecek’ gibi popülist vaatler ve Kürt sorununda kullandığı milliyetçi-şoven söylemler, özellikle işsiz-lümpen gençlik kesimleri içinde Uzan’ın yeni bir ‘umut’ haline gelmesini sağlamıştı.

Ama daha önemlisi de var.

Uzan’ın partisi barajı geçemese de aldığı oyla aynı seçimlerde yüzde 9,52 oy alan Çiller’in DYP’si ve yüzde 8,35 oy alan Bahçeli’nin MHP’sinin de baraj altında kalmasını sağlamış ve AKP’nin yüzde 34,42 oyla 365 milletvekili alıp tek başına hükümet olabilmesinin yolunu açmıştı.

Bu haber 1280 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

GİRESUN MERKEZDE BİR KÖY KARANTİNADA

GİRESUN MERKEZDE BİR KÖY KARANTİNADA TIME SON DAKİKA HABER- Giresun merkeze bağlı bir köyde bazı mevkiler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri ka...

GİRESUN’DA KORONA VAKA VE ÖLÜ SAYISI KAÇ?

GİRESUN’DA KORONA VAKA VE ÖLÜ SAYISI KAÇ? TIME SICAK HABER- Giresun’da koronavirüsten toplam kaç kişi öldü, vaka sayısı kaç?
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi