GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
CHP'Lİ AKSU, BİRLİĞE İYİLİK YAPTI...

CHP'Lİ AKSU, BİRLİĞE İYİLİK YAPTI...

Tarih 27 Aralık 2019, 19:46 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL HABER- Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, CHP’li Giresun Belediye eski Başkanı Kerim Aksu’nun Fiskobirlik’e imar ruhsatı vererek birliğe iyilik yaptığını savundu.

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, İYİ Partili’ler tarafından birliğin arazileriyle ilgili ortaya atılan iddialara ilişkin konuştu

Bayraktar, düzenlediği basın toplantısında, CHP’li Giresun Belediye eski Başkanı Kerim Aksu döneminde Fiskobirlik’e verilen imar ruhsatıyla ilgili konuya açıklık getirdi.

Fındık ve fındık mamulü sektöründe söz sahibi olan ve şu anda 40 civarında piyasada ürünü bulunan Fiskobirlik gibi milli bir markanın asılsız iddialarla itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını kaydeden Bayraktar, Aksu’nun başkanlığı döneminde imar değişikliği yapıldığını belirterek, kendilerine iyilik yapıldığını vurguladı.

İYİ PARTİ'NİN AÇIKLAMALARINI CİDDİYE ALMIYORUZ

Birlikler yasasına göre Fiskobirlik Genel Müdürlüğü hizmet binasının bulunduğu alanın imar ruhsatından muaf olduğunu, bir teknoloji mağazasının da içerisinde yer aldığı alana ait inşaat ruhsatının belediyeye 1 milyon 450 bin lira ruhsat bedeli ödenerek aldığını açıklayan Bayraktar, İYİ Parti’lilerin açıklamasını ciddiye almadığını ancak, kamuoyunun aydınlatılması adına açıklama yapma gereği duyduğunu söyledi.

KERİM AKSU, BİRLİĞE İYİLİK YAPTI

Bayraktar, ‘Milli olan kurumun arazisine çökülmüş kimsenin sesi çıkmıyor. Lafla da milli olunmuyor. Bu kurum bizim, neler oluyor diye sorulmalı. Kerim Aksu’nun başkanlığı döneminde imar değişikliği yapıldı. 5 yıl dolarken Başkan Aksu ile görüştük, ‘Gayemiz satılmasın, bize projeyle gelin’ dedi. Bunu söyleyerek sağolsun iyilik yaptı. Hazırlığımızı yaptık ve 2018’in Kasım ayında süreç başladı. Süreç de Mart ayında sonuçlandı. Biz de parasını vererek ruhsatımızı aldık. Çünkü imar değişikliği kurumun lehine oldu. Böyle bir proje birliğe gelir getirirken Giresun’a da değer katacak’ diye konuştu.

500 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLANACAK İDDİASI

Uzun yıllardır belediye arazisi olan araziyi ticari alan ruhsatıyla birliğe kazandırıp çözüme kavuşturulduğuna dikkat çeken Bayraktar, kanunlar çerçevesinde alınan imar ruhsatının iki yıl geçerliliği olduğunu, Fiskobirlik ve Giresun’a içerisinde 5 bin metrekare Fiskobirlik Genel Müdürlüğü hizmet binasının da yer alacağı kalıcı bir proje kazandırmayı hedeflediklerini, bu projeyle 500 kişiye istihdam imkanı sunulacağını ve yıllık birliğe 15-20 milyon lira kira geliri sağlanacağını ileri sürdü.

Bu haber 1610 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

GİRESUN’DA GİRKAP-2 UYGULAMASI BAŞLADI

GİRESUN’DA GİRKAP-2 UYGULAMASI BAŞLADI TIME EKONOMİ HABER- Giresun İli Kırsal Gelir Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi Projesi'nin (GİRKAP) ikinci ayağı,...

BAŞKAN KARAN: ÇKS BAŞVURULARI UZATILSIN

BAŞKAN KARAN: ÇKS BAŞVURULARI UZATILSIN TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ziraat Odası Başkanı ve FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu üyesi Nurittin Karan, 30 Haziran...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi