GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

FKB’NİN RANT KOKAN RUHSATI İPTAL EDİLSİN

FKB’NİN RANT KOKAN RUHSATI İPTAL EDİLSİN

Tarih 25 Aralık 2019, 21:33 Editör Dursun ONUR

TIME POLİTİKA HABER- İYİ Parti Giresun Merkez İlçe Başkanı Abdulkadir Eroğlu, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’na çağrı yaparak, rant hesaplı olduğunu ileri sürdüğü Fiskobirlik (FKB) Genel Müdürlüğü’nün inşaat ruhsatlarının iptal edilmesini istedi.


İYİ Parti Giresun Merkez İlçe Başkanı Abdulkadir Eroğlu, Ankara'da yaratılan arsa rantının bir benzerinin de Fiskobirlik Genel Müdürlüğü'nün sahil yolu kenarındaki kooperatif arsaları üzerinde yaratıldığını savundu.

ŞENLİKOĞLU DA ONAYLAMADIYSA ŞAYET BUYURSUN İŞLEM YAPSIN

Sözkonusu arsaların Fiskobirlik’in olduğunu ancak belediye hizmet alanı olarak imara işlenmesi nedeniyle birliğin tasarrufundan çıkarıldığını ileri süren Eroğlu, '31 Mart seçimleri öncesinde Belediye Meclisi’nde imar durumu ticaret ve konut alanı olarak değiştirilerek AVM, iş merkezi, konut ve ofisler yapılmasına imkan yaratılmıştır’ dedi.

‘Eski yönetimin kararını AKP'li Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu da kabul etmiş ve onaylamıştır ki, ancak halen bir işlem yapılmamıştır’ diyen Başkan Eroğlu, ruhsatın tez elden iptal edilmesini istedi.

FKB'NİN İNŞAAT RUHSATLARI DERHAL İPTAL EDİLMELİ

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Başkan Eroğlu, ‘Bu işlemlerde bizim karşı çıktığımız iki türlü hukuksuzluk var. Birincisi kamu olarak belirtildiğinden harç alınmamış, ikincisi ise, daha statik planı yok, elektrik planı yok, su planı yok, ama ruhsatı var. Bir an evvel hukuksuzlukların giderilerek ruhsatların iptali gerekir’ şeklinde konuştu.

BİRİLERİ RANT PEŞİNDE

‘Bizler ve İYİ Parti olarak Fiskobirlik’in ıslah edilmesini ve tekrar eski işine dönmesini savunurken birileri de rant hesaplı ve Fiskobirlik’in sonunu getirecek uygulamalar peşinde olduğu görülmektedir’ ifadesini kullanan Eroğlu, 'Belediye Başkanı Aytekin beye çağrımdır. İnşaat ruhsatlarının iptal edilerek, yeniden mevzuata uygun ruhsat alması sağlanmalıdır. Hatta Fiskobirlik yönetimi ikna edilerek arsaların satışından Giresun için vazgeçilmelidir’ değerlendirmesinde bulundu.

Bu haber 1556 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

GÜBRE FIRSATÇILARINA AMAN VERMEYİN!

GÜBRE FIRSATÇILARINA AMAN VERMEYİN! TIME GÜNCEL HABER- FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu üyesi ve Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, yazlık gübre fi...

KARAN’DAN ÜRETİCİYE ZİRAİ DON UYARISI

KARAN’DAN ÜRETİCİYE ZİRAİ DON UYARISI TIME EKONOMİ HABER- FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu üyesi ve Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındık üretici...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi