GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
GİRESUN’DA İŞSİZLİK YOK DEMEDİĞİ KALDI

GİRESUN’DA İŞSİZLİK YOK DEMEDİĞİ KALDI

Tarih 30 Kasım 2019, 22:28 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL HABER- Bu bir duy da inanma haberidir. Giresun’da konuşan İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, şaşırtmadı.


Giresun’da konuşan İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, resmen pembe tablo çizdi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), her ne kadar işsiz sayısını 4 milyon 596 bin kişi olarak açıklasa da Türkiye’de gerçek işsiz sayısının geniş ölçekte 7 milyonu geçtiği sır değil.

Tarih:15 Ekim 2019

Bakın.

Resmi veridir.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Temmuz ayı işsizlik rakamlarını açıkladı. Buna göre Türkiye genelinde Temmuz ayında işsiz oranı bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 3,1 artarak yüzde 13,9 olarak kaydedildi. İşsiz sayısı ise 1 milyon 65 bin kişilik artışla 4 milyon 596 bine yükseldi.

15-24 yaş arası genç nüfustaki işsizlik yüzde 7,2’lik artışla yüzde 27,1 olarak kaydedilirken bu oran, 15-64 yaş grubunda 3,2 puanlık artışla yüzde 14,2 olarak gerçekleşti.

İstihdam edilenlerin sayısında ise 748 bin kişilik azalma kaydedildi. İstihdam edilenlerin sayısı böylece 28 milyon 517 bin kişiye geriledi. İstihdam oranı ise yüzde 1,8’lik gerileme ile yüzde 46,4’e düştü.

Bİ TEK MEMLEKETTE İŞSİZLİK YOK DEMEDİĞİ KALDI

Ancak…

Özelde Giresun'da genelde tüm ülkede Cumhuriyet tarihinin işsizlik rekorları kırılırken...

Ve tarih: 29 Kasım 2019

Giresun’da konuşan İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, vahim durumu güllük gülistanlık gösterdi. İşsizlik konusunda pembe tablo çizen Uzunkaya’nın ‘bi tek memlekette işsizlik yok’ demediği kaldı.

YANDAŞ SENDİKANIN KONUĞU OLDU

İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, AKP hükümetine yakınlığıyla bilinen Memur- Sen Konfederasyonu’na bağlı Eğitimciler Sendikası (Eğitim- Bir-Sen) Giresun Şubesi tarafından düzenlenen 'Teknolojik dönüşüm sürecinde geleceğin meslekleri’ konferansında konuştu.

Giresun Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu'nda katılımcılara hitap eden Genel Müdür Uzunkaya, Türkiye’de 2018 yılında 1 milyon 240 bin 308 kişiyi işe yerleştirdiklerini belirterek, bu sayının 2019 yılı itibariyle 1 milyon 370 binlere ulaştığını iddia etti.

BİLDİK KLİŞE SÖYLEMİ TEKRARLADI

'Ülkede işsizlik yok, iş beğenmemek var' tezli bildik ve tanıdık klişe söyleme sığınarak, insanların masa başı iş istediğini savunan Uzunkaya, 'İş istiyorlar ama herkes masa başı iş istiyor. Türkiye’nin en büyük meselelerinden bir tanesi de gerçekten iş beğenmemesidir’ şeklindeki klasik ezberi tekrarladı.

Konferans sonrasında Eğitim- Bir-Sen Giresun Şube Bakanı Muhammet Sarı ise kağıt üstünde  işsizliği sıfırlayan (!) İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya’ya hediye takdim ederek onurlandırdı.

Bu haber 1825 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

GİRESUN’DA GİRKAP-2 UYGULAMASI BAŞLADI

GİRESUN’DA GİRKAP-2 UYGULAMASI BAŞLADI TIME EKONOMİ HABER- Giresun İli Kırsal Gelir Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi Projesi'nin (GİRKAP) ikinci ayağı,...

BAŞKAN KARAN: ÇKS BAŞVURULARI UZATILSIN

BAŞKAN KARAN: ÇKS BAŞVURULARI UZATILSIN TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ziraat Odası Başkanı ve FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu üyesi Nurittin Karan, 30 Haziran...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi