GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
TATLI VE BAŞER İLE YOLA DEVAM GİBİ…

TATLI VE BAŞER İLE YOLA DEVAM GİBİ…

Tarih 22 Kasım 2019, 02:11 Editör Dursun ONUR

TIME ÖZEL KULİS HABER- AK Parti’de Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı ile Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer göreve devam edecek gibi görünüyor.
Elbette.
Tecrübe ile sabittir.
Malumca.
Siyasette 24 saat çok uzun bir zamandır.
Misali...
Yarınlar ne getirir bilinmez ama.
Şimdilik...
Kimse umut etmesin.
Boşuna heveslenmesin.
Olmayacak duaya amin tutmasın.
Giresun'da değişim beklenmesin.
Deniyor.


Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), 7. Olağan Büyük Kongre sürecini, 28 Kasım-15 Aralık'ta yapılması planlanan ‘delege seçimi’ ile başlatıyor ve 2020 yılı sonunda tamamlamayı hedefliyor.

Bu kapsamda, AK Parti'de 2020 yılı itibarıyla 1 Ocak - 30 Mayıs aralığında ilçe, 1 Haziran - 30 Eylül tarihlerinde ise il kongre takvimi start alıyor. 

İddia bu ya...

AK Parti’de kongreler başlamadan önce, genel merkezin talimatları doğrultusunda teşkilatlarda, ‘metal yorgunluğu’ yerine,‘tazelenme, yenilenme’ ihtiyacı vurgusu yapılarak yeni kurulacak partilere geçişleri önlemek için de ‘perdeleme’ amacıyla sözde değişime hazırlık yapıldığı savunuluyor.

ZAMANA YAYILIYOR

AKP kulislerinden edinilen bilgilere göre, partide yapılan değerlendirmelerde hızlı bir değişimin, zaten moral bozukluğu içinde olan tabanı tatmin etmeyeceği, iç tartışmayı büyüteceği, bunun yerine yapısal sorunların saptanıp zamana yayarak değişimin gerçekleştirilmesi görüşü benimsendiğinden hareketle taktik savaşlarının sahneye koyulduğu ifade ediliyor.

Yeni dönemde Giresun dahil tüm ülke genelinde il ve ilçe başkanlarının partinin yaptırdığı/ yaptıracağı ‘memnuniyet anketleri’nin yanı sıra, halkla yapılan görüşmeler, milletvekilleri ve sivil toplum örgütlerinin görüşleri alınarak belirleneceği kaydediliyor.

TEBDİLİ KIYAFETLE HALKIN NABZI TUTULACAK SAVI

Ayrıca, parti kaynaklarından yansıyan görüşlere bakılırsa, genel merkezce belirlenen isimlerin, il ve ilçelerde ‘tebdili kıyafetle’ halkın nabzını tutarak yeterince çalışmayan, seçmenle diyalog kuramayan ya da çeşitli nedenlerle yıpranmış ve doku uyuşmazlığı yaşanan başkanlarla yollarını ayıracağı da öne sürülüyor.

Haliyle bunun için sadece mevcut partililerden değil, yeni isimlere de teklif götürülebileceği de dillendirilirken, değişim sürecinin aynı zamanda bir ‘samimiyet testi’ olacağı belirtiliyor.

Dolayısıyla, partiye yeni isim arayışlarının yanı sıra birlikte yol yürünecek mevcut il ve ilçe başkanlarının konumlarının mercek altına alınarak bir karara varılacağı duyumu yüksek perdeden konuşuluyor.

GİRESUN’DA TATLI VE BAŞER İLE YOLA DEVAM GİBİ…

Sonuç itibarıyla, bütün değişim söylemlerine rağmen Giresun özelinde 31 Mart yerel seçimlerinde belediyeyi kazanma başarısı gösteren ve aylardır sahalardan beri gelmeyerek vatandaşlarla hemhal olan mevcut İl Başkanı Kenan Tatlı ve Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer ile yola devam edilme ihtimalinin çok güçlü bir karine olduğu tezi yabana atılmıyor.

Bu haber 1288 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

CANİKLİ NEDEN HALA SUSUYOR?

CANİKLİ NEDEN HALA SUSUYOR? TIME GÜNCEL-YORUM HABER- AKP içindeki bazı siyasal islamcı çevrenin hedef tahtasına koyduğu İstanbul Sözleşmesi’nin...

ÜRETİCİNİN HAK VE HUKUKUNU KORUDUK

ÜRETİCİNİN HAK VE HUKUKUNU KORUDUK TIME POLİTİKA HABER- AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, açıklanan fındık fiyatı ile güçlü alıcılar karşısında...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

Sayaç



RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi