GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

AFİLİYE ANLAŞMASI DERHAL BİTİRİLSİN

AFİLİYE ANLAŞMASI DERHAL BİTİRİLSİN

Tarih 14 Ekim 2019, 20:05 Editör Dursun ONUR

TIME SAĞLIK HABER- Türk Sağlık -Sen Giresun Şube Başkanı İbrahim Ekiz, afiliye anlaşmasının derhal bitirilmesini istedi.


Türk Sağlık -Sen Giresun Şube Başkanı İbrahim Ekiz, afiliye anlaşmasının derhal sonlandırılmasını talep etti.

Totelde Milliyetçi Hareket Partisi'ne (MHP) detayda İYİ Parti'ye (İP) yakınlığıyla bilinen Türk Sağlık -Sen Giresun Şubesi AKP'nin sağlıkta yaptığı yanlışlara dikkat çekti. 

Türk Sağlık -Sen Giresun Şube Başkanı İbrahim Ekiz, yaptığı yazılı açıklamada, yeni hastane bittiğinde nasıl kullanılacağını merak ettiklerini kamuoyunun gündemine taşıdı.

'Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde hizmet sunumu birleştirilerek afiliye edilmiştir’ diyen Ekiz, Seka arazisine yapılan hastanenin inşaatı bittiğinde Tıp Fakültesi’nin taşınmasını ve afiliye anlaşmasının bitirilmesini istediklerini vurguladı.

ÇALIŞANLAR ARASINDA İŞ BARIŞI SIFIRLANDI

Başkan Ekiz, ‘Yani Tıp Fakültesi Hastanesi hizmet binası yapılana kadar üniversite çalışanları ile Sağlık Bakanlığı hizmet sunumunun ortaklaşa yapılmasıdır. Hizmet sunumu gerçekleşmiş ancak çalışanlar arasındaki iş barışı moral motivasyon sıfırlanmıştır. Bunun sebebi ise açıkça hizmet sunumundan elde edilen döner sermaye gelirlerinin eşit ve adil dağıtılmamasından kaynaklandığı aşikardır’ dedi.

HASTANE İÇİNDE HASTANE OLMAZ

Ekiz sözlerini şöyle sürdürdü:

'Teyyaredüzü Mahallesi’ne yapılacak olan Tıp Fakültesi inşaat ihalesi geçmiş yılarda iptal edilmiştir. Tıp Fakültesi Hastanesi’nin yapılıp yapılmaması ile ilgili bir açıklama bulunmamaktadır.

Sağlık Bakanlığı tarafından Aksu Mahallesi Seka arazisi üzerine 350 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapılmakta olup inşaatı devam etmektedir. İnşaat bittiğinde bu hastanenin yine ortak mı kullanılacağı, Tıp Fakültesi mi olacağı, mevcut hastanenin mi taşınacağı, hangi personellerin gideceği, kriterlerinin ne olacağı yönündeki belirsizlik ve soru işaretleri çalışanları tedirgin ve huzursuz etmektedir.

Çalışanların sesi ve temsilcisi olan Türk Sağlık Sen olarak; mülki amirlerin ve siyasi erkin bir araya gelmesi sonucunda, Seka arazisine yapılan hastanenin inşaatı bittiğinde Tıp Fakültesinin taşınmasını ve afiliye anlaşmasının bitirilmesini istiyoruz.

Bir atasözünde ‘Göç üstünde göç olmaz’ denildiği gibi, ‘hastane içinde hastane olmaz’ diyoruz. Eğer sistem aynı şekilde devam ederse sorunlarda katlanarak devam edecektir.’

Bu haber 2490 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sağlık

GİRESUN’DA YENİ AMBULANSLAR HİZMETTE

GİRESUN’DA YENİ AMBULANSLAR HİZMETTE TIME SAĞLIK HABER- Giresun İl Sağlık Müdürlüğü emrine gönderilen 3 adet tam donanımlı ambulans hizmete girdi.

MÜDÜR YEŞİL, DAİRE BAŞKANI MI OLUYOR?

MÜDÜR YEŞİL, DAİRE BAŞKANI MI OLUYOR? TIME ÖZEL HABER- Giresun Üniversitesi Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Müdürü Halis Yeşil, ...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi