GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

KERİM-SEN’E 14 BİN LİRA BALLI MAAŞ...

KERİM-SEN’E 14 BİN LİRA BALLI MAAŞ...

Tarih 28 Eylül 2019, 19:42 Editör Dursun ONUR

TIME ÖZEL ANALİZ HABER- Giresun’da lakabı ‘Kerim -Sen’e’ çıkan Memur-Sen'e bağlı Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı Kerim Süral’in maaşının net 14 bin lira olduğu ortaya çıktı.
İşte, Memur- Sen'e bağlı Sağlık-Sen'in aldığı karar gereğince Giresun dahil tüm illerde şube başkanlarına önümüzdeki aylarda ödenecek yeni maaşlarının belgesi...
Ve ötesi de var.
'AGAYA BELEŞ' gibi.
E buyrun okuyun...

Profesyonel sendikacılık adı altında tüm vakitlerini sendikada geçiren şube başkanlarının aldıkları maaşlar dudak uçuklattı.

Oturdukları yerden maaş alan ve ne yaptıkları tartışma konusu olan sendikaların şube başkanları, halkın sorunlarını çözmek için gece gündüz mesai yaparak uykuya küsen milletvekillerinin maaşlarıyla yarışıyor.

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Memur-Sen'e bağlı Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı Kerim Süral'in kamu çalışanları adına meydanlarda maval okurcasına yaptığı şovun aslında kişisel olduğu iddia edildi.

Sendikaca sözünona yandaş olduğu AKP'ye güya muhalafet ederek üyelerinin hak ve hukunu meydanlarda savunduğu algısı yarattığı ileri sürülen Süral'in hüsranla sonuçlanan toplu sözleşme görüşmeleri akabinde neden eylemsizlik hesabınca sessizliğe büründüğü netleşti.

Bir merkezden talimatla zevahiri kurtarmak ve sendika üyelerini oyalamak adına zaman zaman ısmarlama ve siparişle sokakça üç beş kişiyle meydanlarda boy göstererek basın açıklaması yaptığı bilinen Süral'in gerçek niyetinin yerini ve makamını koruyarak aklınca kendisini sağlama almak olduğu dillendirdi.

Giresun özelinde dört yılda bir yapılan seçimlerde 3 dönemdir koltuğunu koruyan ve sağlık camiasında sendika ağalığı söylemince saltanat kurduğu savıyla lakabı ‘Kerim -Sen’e çıkan Memur-Sen'e bağlı Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı Kerim Süral'in maaşının net 14 bin lira olduğu ortaya çıktı.

Dün gibi.

Anımsayın lütfen.

Ağustos ayı içerisinde kamu çalışanlarının gözü, 2020-21 yıllarını kapsayan toplu sözleşme görüşmelerine çevrilmiş idi. Masada hükümetin karşısına, kamu çalışanlarını temsilen en çok üyeye sahip AKP yandaşı yetkili sendika Memur -Sen oturdu.

TAM BİR TİYATRO OYNANDI

Vaadler rakamlar havada uçuştu, lakin AKP iktidarı memurlara 2020 yılı için yüzde 4 + 4, 2021 yılı için de yüzde 3 +3 hakem kurulu marifeti ile verip geçti. Oranlar hayal kırıklığı yarattı.

Tepkiler geldi fakat Memur -Sen in bakış açısı nedeni ile cılız söylemler ve mesai bitimi saatlere denk getirilen tiyatro oyununca sergilenen hamleler bir sonuç vermedi.

MEMUR- SEN TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ YAPTI

İşte tam da bu yaşananlardan 3 gün önce, 27 Temmuz 2019'da Memur- Sen'e bağlı Sağlık -Sen Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde 5 yıldızlı bir otelde tüzük değişikliği kongresi yaptı.

KERİM SÜRAL’E PİYANGO VURDU

Sendikanın web sayfasında yer alan yeni tüzüğün 57. maddesi uyarınca sendika başkanlarının maaşları karara bağlandı.

Burada belirlenen katsayı uyarınca, Giresun dahil tüm illerde Sağlık-Sen şube başkanlarına aylık tutarlarının yanısıra aile yardımı, çocuk yardımı ve huzur hakkı toplamında verilen net maaş 14 bin 037 liraya yükseltildi. Sağlık-Sen şube başkanlarının eski maaşları 7 bin 290 liraydı.

Dolayısıyla, Memur-Sen'e bağlı Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı Kerim Süral'e de önümüzdeki aylarda ödenecek maaşın net 14 bin lira olduğu gün yüzüne çıktı.

'AGAYA BELEŞ!..

Bilinsin diye.

Bi de hatırlatma yapalım.

Sendika şube başkanları, maaşlarının haricinde şubelere ait araçları kullanma, iletişim masrafları dahil yol ve yemek ihtiyaçlarını da cebinden değil sendika bütçesinden karşılıyorlar.

Herşey bedava.

Başka bir deyişle.

Gezme- tozma.

Telefon ücreti.

Yeme-içme.

Kısaca.

Başrollerinde Şener ŞEN ve rahmetli Kemal SUNAL'ın oynadığı 'Kibar Feyzo' filminde geçen replikçe söyleyelim:

'AGAYA BELEŞ!..

Neyse...

Cevap hakkı kutsaldır, icabınca.

Sözü savunma makamına bırakalım.

14 BİN DEĞİL 8 BİN 500 LİRA MAAŞ ALIYORUM SAVUNMASI

Konuya ilişkin görüşlerini aldığımız Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı Kerim Süral, iddia edildiği gibi 14 bin lira değil 8 bin 500 lira maaş aldığını öne sürdü.

Bu haber 4583 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sağlık

GİRESUN’DA KORONADAN 22 KİŞİ VEFAT ETTİ

GİRESUN’DA KORONADAN 22 KİŞİ VEFAT ETTİ TIME GÜNCEL HABER- İl il vefat sayısını yayımlayan bir TV kanalı, tahminen Mayıs başındaki verilere göre Giresun’da...

GİRESUN’UN YAYLALARI BEYAZA BÜRÜNDÜ

GİRESUN’UN YAYLALARI BEYAZA BÜRÜNDÜ TIME GÜNCEL HABER- Giresun’un yaylalarına mayıs ayında kar yağdı.
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi