GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
BALLI MAAŞLI KARAN KİME HİZMET EDİYOR

BALLI MAAŞLI KARAN KİME HİZMET EDİYOR

Tarih 07 Eylül 2019, 22:11 Editör Dursun ONUR

TIME ÖZEL HABER- Giresun Ziraat Odası Başkanı ve FİSKOBİRLİK yönetim kurulu üyesi Nurittin Karan’ın konumu ve duruşu esaslıca tartışmaya açıldı. Hem Oda'dan hem de FKB'den ballı maaş alan Karan, gerçekte fındık üreticisini temsil ediyor mu?


Giresun Ziraat Odası Başkanı ve FİSKOBİRLİK yönetim kurulu üyesi Nurittin Karan’ın neyin peşinde koşarak kimlere hizmet ettiği mercek altına alındı.

Yaklaşık 8 ay önce yapılan FİSKOBİRLİK’in olağan kongresinde birlik yönetim kurulu üyeliğine de seçilen Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan'ın fındık üreticisine ne kadar yakın olduğu tartışma konusu oldu.

KARAN ASLINDA KİMİ/KİMLERİ TEMSİL EDİYOR?

Oda’nın yanı sıra FKB’den de ballı maaş aldığı malum olan dahası bir anlamda 'fındık ağası' da olduğu bilinen- Ki gözümüz yok. Allah daha çok versin- Karan'ın sözüm ona öylesine üreticisinin yanında görünerek gerçekte fındık baronlarının değirmenine su taşıdığı savunuluyor.

Güyasına AKP’ye yakınlığıyla tanınan ve yaptığı ikircikli açıklamalarıyla fındık üreticilerini tam bir hayal kırıklığın uğrattığı belirtilen Karan’ın aslında kimin veya kimlerin adına konuştuğu savı kafalarda soru işaretleri oluşturmaya devam ediyor.

AKP'Yİ SUÇLAYARAK PAÇAYI KURTARMAYA MI ÇALIŞIYOR?

Ballı maaşca Giresun Ziraat Odası Başkanlığı yanı sıra FİSKOBİRLİK’in yönetim kurulu üyesi de olan Karan’ın iddiaya göre üreticinin değil fındık baronlarının sözcüsü olduğu öne sürülüyor.

Öyle ki, son olarak Karan’ın hasat öncesi rekolteyi düşük göstererek fındık alım kotasının aşağılara çekilmesine neden olduğu ancak bu durumu ötelemek için ise sorumlululuk almamak adına şimdilerde paçayı kurtarmak namına özelde TMO'yu genelde AK Parti hükümetini suçlayarak vaziyeti idare etmeye çalıştığı tezi dillerde dolaşıyor.

Hülasa.

Özettir.

Gariban ve çilekeş fındık üreticisi artık bu bayat ve klasik numaraları yemiyor.

Masabaşında kotarılan çirkin ayak oyunlarına gelmiyor.

Eeee tabiatıyla.

Mümkünse...

Biline.

Bu haber 1823 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

GİRESUN’DA GİRKAP-2 UYGULAMASI BAŞLADI

GİRESUN’DA GİRKAP-2 UYGULAMASI BAŞLADI TIME EKONOMİ HABER- Giresun İli Kırsal Gelir Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi Projesi'nin (GİRKAP) ikinci ayağı,...

BAŞKAN KARAN: ÇKS BAŞVURULARI UZATILSIN

BAŞKAN KARAN: ÇKS BAŞVURULARI UZATILSIN TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ziraat Odası Başkanı ve FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu üyesi Nurittin Karan, 30 Haziran...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi