GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

AKP’Lİ SOMUNCUOĞLU’NA AĞIR SUÇLAMALAR…

AKP’Lİ SOMUNCUOĞLU’NA AĞIR SUÇLAMALAR…

Tarih 31 Ağustos 2019, 18:52 Editör Dursun ONUR

TIME KAYNAK HABER- AKP’li Eynesil Belediye eski Başkanı Coşkun Somuncuoğlu, afetzedelerin parasını faize yatırmış...Bazı işlerin ise ödemesi yapıldığı halde çivi dahi çakılmamış...Yapılmayan ihalelere milyonlar aktarılmış...

Giresun’un Eynesil ilçe belediyesi 31 Mart seçimlerinde AKP’den CHP’ye geçince geçmiş dönemde yapılan usulsüzlükler de birer birer ortaya çıkmaya başladı.

Belediyenin CHP’li Başkanı Ahmet Latif Karadeniz, AKP’li eski Başkan Coşkun Somuncuoğlu’nun afet sonrası yaraların sarılması için gönderilen parayı faize yatırdığını, bazı işlerin ise ödemesi yapıldığı halde çivi dahi çakılmamış halde olduğunu savundu.

Artı Gerçek’ten Fırat Yeşilçınar’a konuşan CHP'li Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz, AKP döneminde yapıldığını iddia ettiği usulsüzlükleri anlattı.

BELEDİYEYİ 10 MİLYON BORÇLA DEVRALDI

Belediyeyi 10 milyon lira (yeni parayla 10 trilyon) borç ile devraldığını söyleyen CHP'li Başkan Karadeniz, '9 buçuk milyon borç ile belediyeyi devraldım. Bu İller Bankası'na olan borçtu. Ama sadece bununla sınırlı değildi. Esnafa da 400 bin borç ödedim. Toplamda 10 milyon borcumuz var. Kasada ise 600 bin para vardı. Harcamaya ve kullanmaya imkanları olmadığı için kullanmamışlar. Benden 10 gün önce yatırmışlardı bu parayı. Bu paranın geldiği sürede de ödenmesi gereken 300 bin personel gideri vardı' ifadelerini kullandı.

AFET İÇİN GÖNDERİLEN PARA FAİZE YATIRILMIŞ

2016 yılında yaşanan sel sonrası Eynesil'de mağdur olan vatandaşlar için gönderilen 2 milyon TL'nin faize yatırıldığını da Karadeniz şu sözlerle anlattı:

'Sel sonrası 2 milyon para gönderilmiş Eynesil'e. Onu halka aktaracaklarına bankaya yatırmışlar. Bu parayı faize yatırmışlar. 1 milyon 600 bin TL olan para uzun bir süre kalmış. Faiz getirisi 800 bin TL olmuş. Bu parayı da seçim öncesi vatandaşa hoş görünmek için betonlama için kullanmışlar.'

YAPILMAYAN İHALELERE MİLYONLAR AKTARILMIŞ

AKP'li eski Başkan Somuncuoğlu'nun çeşitli ihaleler yaptığını ama bu ihalelerin uygulanmadığını söyleyen Karadeniz, 'Belediye başkanı yeğeninin elektrik şirketine ihaleler vermiş. Diğer akrabalarına da çeşitli ihaleler vermiş. Bununla da sınırlı kalmamışlar. Bir betonlama ihalesi yapılmış 2019 yılında. İhale iki mahallenin yollarının betonlanması ile ilgili. Bedeli 360 bin olarak gösterilen bu ihaleyi uygulamamışlar. Yine bir kanalizyon ihalesi yapılmış. Bedeli de 4 milyon. Fakat hiçbir kanalizasyon yapılmamış. Bunu da yapmış olarak gösterilmişler. O dönem bununla ilgili hesap da vermemişler. Ama dün belediyeye denetmenler geldi. O yapılmayan kanalizasyonların da bedelini de bize ödetmeye çalışıyorlar. Dün tutanak tuttular ve gittiler' demekle yetindi.

Bu haber 1254 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

RABİA’NIN OTOPSİSİNDE EKSİKLİKLER VAR

RABİA’NIN OTOPSİSİNDE EKSİKLİKLER VAR TIME YENİ SICAK GELİŞME HABER- Giresunlu 'Rabia Naz Vatan Başta Olmak Üzere Şüpheli Çocuk Ölümlerinin Araştırıl...

BELEDİYE 45 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALACAK

BELEDİYE 45 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALACAK TIME ÇOK ÖZEL HABER- Hangi Şenlikoğlu'na inanalım?!.. 31 Mart seçimleri öncesi verdiği sözlerden çark ederek s...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi