GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
REKTÖR GRÜ'DE KADROLARI YENİLİYOR

REKTÖR GRÜ'DE KADROLARI YENİLİYOR

Tarih 08 Ağustos 2019, 00:26 Editör Dursun ONUR

TIME ÇOK ÖZEL KULİS HABER- Giresun Üniversitesi (GRÜ) Rektörlüğüne asaleten atanan hemşehrimiz Prof. Dr. Yılmaz Can’ın idari kadrolarda yeni değişikliklere gideceği iddia edildi.
Rektör Can’ın, ilk olarak halen Giresun Üniversitesi Genel Sekreteri olarak görev ifa eden Ahmet Tevfik Korkmaz (yılbaşında emekli olacak gibi) ile yollarını ayıracağı yerine ise ne kadar doğruysa artık genel sekreter yardımcısı Hüseyin Özdemir’i getireceği kulislerde konuşuluyor. Diğer yandan, genel sekreterliğe başka bir ismin atanma ihtimali de yabana atılmıyor.


Giresun Üniversitesi (GRÜ) Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, idari kadroları yenilemek için düğmeye bastı.

Kısa bir süre önce AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Giresun Üniversitesi (GRÜ) Rektörlüğüne asaleten atanan hemşehrimiz Prof. Dr. Yılmaz Can’ın idarede yeni değişikliklere gideceği iddia edildi.

Sözümona sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifasını açıklayan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun'un rektörlük görevinden istifa etmesinin hemen ardından YÖK tarafından Giresun Üniversitesi'ne Rektör Vekili olarak atanan  akabinde ise Resmi Gazete’nin 26 Temmuz 2019 tarihli sayısında yayımlanan cumhurbaşkanlığının 2019/240 sayılı kararıyla Giresun Üniversitesi (GRÜ) Rektörlüğüne asaleten atanan Prof. Dr. Yılmaz Can’ın şimdilerde kendi ekibini kurmak için hazırlıklara başladığı savunuldu.

İKİ REKTÖR YARDIMCISI DAHA ATAYACAK

Rektör vekilliği döneminde ilk olarak Giresun Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Güven Özdem’i yardımcılığına atayarak isabetli bir karara imza atan Can’ın, asaletinin onaylanmasıyla birlikte kadrolarda büyük değişikliğe gideceği tartışma götürmüyor.

DANIŞMAN KADROSUNA EKLEME YAPACAK

Gazetemizin üniversite çevrelerinden edindiği kulis bilgilerine göre, Rektör Can’ın iki rektör yardımcısı daha atamak için (Proflar N.E. ve K.Y. haricinde. Ki, hocanın bu isimlerle çalışması asla ama asla mümkün değil deniyor) inceleyip sık dokuduğu değerlendirmesi yapılırken, halen rektör danışmanı olarak görev yapan Prof. Dr. Ahmet Salbacak’ın yanına da en az iki danışman daha ekleyeceği ileri sürüldü.

GENEL SEKRETELİKTE DEĞİŞİM; ESKİ İDARECİLER GERİ DÖNEBİLİR

Bu arada, üniversiteyi bilim yuvası yapmak için yoğun bir çaba gösteren Rektör Can’ın, dirayetli, ehliyetli ve liyakatli isimleri göreve getirmek için genel sekreterlik başta olmak üzere daire başkanlıklarında da yeniden yapılanmaya gideceği sır değil.

Haliyle Rektör Can’ın, halen Giresun Üniversitesi Genel Sekreteri olarak görev ifa eden Ahmet Tevfik Korkmaz (yılbaşında emekli olacak gibi) ile yollarını ayıracağı yerine ise ne kadar doğruysa artık genel sekreter yardımcısı Hüseyin Özdemir’i getireceği yüksek perdeden dillerde dolaşıyor. Diğer yandan, genel sekreterliğe başka bir ismin atanma ihtimali de yabana atılmıyor.

Aynı şekilde, Rektör Can’ın hukuka saygı gereğince daha önce makamdan uzaklaştırılan ancak mahkeme kararıyla geri döndürülen bazı daire başkanlarını da görevlerine iade edeceği kaydedildi.

Bu haber 2300 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

OKULLAR 31 AĞUSTOS’TA AÇILACAK

OKULLAR 31 AĞUSTOS’TA AÇILACAK TIME SON DAKİKA HABER- MEB'den genelge: Okullar 31 Ağustos'ta açılacak.

REKTÖR CAN, VALİYİ HEDİYE İLE UĞURLADI

REKTÖR CAN, VALİYİ HEDİYE İLE UĞURLADI TIME GÜNCEL HABER- Son valiler kararnamesi ile merkeze çekilerek Mülkiye Başmüfettişliğine atanan Giresun Valisi Sa...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi