GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KILIÇASLAN AÇTI AĞZINI YUMDU GÖZÜNÜ!

KILIÇASLAN AÇTI AĞZINI YUMDU GÖZÜNÜ!

Tarih 06 Ağustos 2019, 16:45 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL HABER- AK Partili Duroğlu Belediye eski Başkanı Murat Kılıçaslan'dan zehir zemberek açıklamalar...

AK Partili Duroğlu Belediye eski Başkanı Murat Kılıçaslan’ın başlatmış olduğu ve fındık hasadı başlangıcında düzenlenen ‘Fındık Festivali’ beceriksiz siyasetçiler yüzünden Ordu’da yapıldı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in organizasyonunda gerçekleşen 'Fındık Festivali’ne Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Gürcistan ve Azerbaycan Tarım Bakanları katıldı.

Ve görülen o ki bu festivali uluslararası festivale dönüşecek. Fındığın Başkenti Giresun’da sahip çıkılmayan 'Fındık Festivali’ne Ordu'nun sahip çıkması ve bölge için önemli bir adım atması şehrimizde tepkilere yol açtı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Duroğlu Belediye eski Başkanı Murat Kılıçaslan,’İki sene önce kıt imkânlarımızla başlatmış olduğumuz Fındık Festivali’mize ne yazık ki idarecilerimiz sahip çıkmamış ve tarihi bir fırsatı komşu ilimize kaptırmıştır’ dedi.

ORDU’YA HİZMET, GİRESUNLU’YA CEZA YAĞIYOR

Kılıçaslan,’Ordu ilinin birlik ve beraberlik adına her zaman kenetlendiğini, konu Ordu ise tüm siyasi partilerin bir araya geldiğini, birlik olmayı da Ordu’yu büyükşehir yaparak taçlandırırken, bizim şehrimizde de Duroğlu’na nüfusunu taşıyan 750 vatandaşlarımıza 1.469 TL ceza yağdırılıyor. Bu ceza vatandaşlarımıza değil, şehrimize kesilmiştir. Bu cezalar seçimden önce değil, seçimden sonra kesildi. ‘AK Parti’yi bitiren, küçülten ve adeta kemiren şu anda görevde olan kişilerdir’ ve Cumhurbaşkanımızın kredisini bitiriyor ve bitirdiler. Bana kimse başarılarından bahsetmesin, bencilliğinizi, ukalalığınızı, beceriksizliğini bu şehrin insanları da çok iyi biliyor ‘ diye konuştu.

GİRESUN UNUTULDU

Duroğlu Belediye eski Başkanı Murat Kılıçaslan sözlerini şöyle sürdürdü:

‘Milletvekillerinin kişisel kavga ve entrikaları yüzünden Giresun şahsım olarak görev süremiz içerisinde Belediyemizin kaynaklarını artırmak, daha çok hizmet etmek adına halkımızdan nüfusunu Duroğlu’na aldırmasını rica ettik. Şimdi ise yetkililer bu kişileri tek tek tespit ederek 1.469 TL maddi para cezası ile cezalandı. Oysa yakın komşumuz Ordu büyükşehir olabilmek için ulusal basını dahi kullanarak gurbetçilerine nüfuslarını Ordu’ya taşımalarını istediler; Şimdi soruyorum: Yasa uygulayıcılar siz o zaman neredeydiniz? Gücünüz Giresunlu’ya mı yetiyor? Yasa uygulayıcılar çifte standart uyguladı iddiası bir yana bu durum şunu apaçık göstermektedir; Giresun’un sahibi yok! ‘Efendim, Ordu’dan bakan var’ diyenler olabilir, AK Parti iktidarında bizim bakanımız olmadı mı? Hatta Başbakan Yardımcımız olmadı mı? Herkesin dikkatini çekmek isterim ki; Bu cezayı bana değil millete veriyorsunuz, 750 Giresunlu’ya ceza yağdırılırken belki kıs kıs gülen seçilmişlerimiz de olmuş olabilir ama şurası da iyi hesap edilmeli; Her bir ceza yiyen vatandaşın evinde 4 oy olsa 3.000 oy götürüyorsunuz. Bu cezaları millet seçim zamanı unutmaz.

GİRESUN’U OYUNCAK  ETTİLER!

Benim ilim Giresun basiretsiz siyasetçilerin elinde oyuncak olmuştur. Çevre illerin içinde kasaba olmaya mahkum edildi. Abilerimizin işleri adeta çelik-çomak oynamak olduğu için çevre illerin ilerleyişini sadece seyreder dururuz. Biz bu akılla devam ederken şehrimizin yarısı hafta sonu Ordu iline, yarısı da Trabzon iline gider. Siyasetçiler ise günü birlik ayak oyunlarını ilke edinip ‘siyaset yaptık’ diye ahkam keser. Şehri adına hizmet etmek isteyen kişilerin önünü de keserek onları tukaka ilan edip siyaset yapmasını engellemeyi de marifet bilirler. 3-5 sene öncesine kadar bizim kadar gelişmiş bir şehir olmayan Ordu siyasetçileri güçlerini birleştirerek 500,000 olan nüfuslarını 750,000’e çıkartıp büyükşehir olmuştur. Kısa sürede de gelirlerini artırarak yapmış olduklarını hizmetlerle Ordu’yu büyüyen ve gelişen bir şehir haline getirmelerini örnek alarak Duroğlu gelişsin, ödeneği artsın diye çabalarken, vatandaşlarımıza ceza yağdırılması alkışlanacak durum mu? Şehri için hizmet aşıklarına fırsat verilmediği için hizmet erlerini tukaka ilan eden bu zihniyete şehrim adına yazıklar olsun diyorum. Bundan 3 yıl önce görev yapmış olduğum Duroğlu Beldesini, İlçe yapmak için kolları sıvadık, 2.500 olan Nüfusu 11.500’e çıkardık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Başkasına gerek yok, kendi partim ilçe olmamamız için mücadele etti ve bizi engelledi. ‘Yoksa Murat Kılıcaslan önümüze geçer’ diye mi engellediniz? Benim sizlerin yerinde gözüm yok ama bu şehir için gidin Ordu siyasetçilerinden ders alın, yanlarında staj yapın!

GİRESUN İLKOKUL BAHÇESİ DEĞİL

Giresun’un seçilmişleri bahçelerde kemençe çaldırırken Ordu Fındık Festivalini çaldı. Bizim başkan kemençenin sapını donatırken, Ordu Belediye Başkanı Uluslararası Ordu Fındık Festivali afişleriyle Ordu’yu donattı. Giresun siyaseti işte bu; Çocukluğunu yaşayamamış kişiler Belediye meydanında ip atlamayı, bahçede gıygıy yapmayı hizmet sanıyor. Korkarım bu gidişle sakız patlatma organizasyonu, Saklanbaç Oyunu, İp Atlama Organizasyonlar da yaparlar. Bu anlayışı şehrim ve partim adına utanç verici buluyorum.’

Bu haber 2183 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

CHP’Lİ TIĞLI, ÇKS’Yİ MECLİS’E TAŞIDI

CHP’Lİ TIĞLI, ÇKS’Yİ MECLİS’E TAŞIDI TIME POLİTİKA HABER- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Necati Tığlı, pandemi döneminde alan bazlı ...

EN BAŞARILI VEKİLİN ADI: SABRİ ÖZTÜRK

EN BAŞARILI VEKİLİN ADI: SABRİ ÖZTÜRK TIME SICAK HABER- Son 2 yılın en başarılı milletvekilleri seçildi. Karadeniz Bölgesi milletvekilleri arasında AK Pa...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi