GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
ÜRETİCİ PARASINI TMO’DAN PEŞİN ALMALI

ÜRETİCİ PARASINI TMO’DAN PEŞİN ALMALI

Tarih 01 Ağustos 2019, 18:14 Editör Dursun ONUR

TIME POLİTİKA HABER- CHP Giresun İl Başkanı Fikri Bilge, TMO'ya fındık götüren üreticinin parasını peşin alabilmesi gerektiğini ifade etti.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanı Fikri Bilge, açıklanan 17 TL'lik fındık fiyatının yeterli olmadığını ileri sürdü.

Bilge yaptığı açıklamada, ‘CHP olarak biz 20 TL. fiyat bekliyorduk ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 17 TL. olarak açıklandı. Biz bu açıklanan fiyatın takipçisi olacağız’ dedi.

FİYAT AÇIKLAMAK YETERLİ DEĞİL

Açıklanan 17 TL’lik fiyatın piyasada nasıl bir karşılık bulacağını zaman içinde göreceklerini söyleyen Bilge, ‘Üreticiler serbest piyasada fındığını bu fiyattan satabilecekler midir ya da Toprak Mahsulleri Ofisi ihtiyaca karşılık verebilecek midir bunu göreceğiz. Önemli olan sadece fiyatı açıklamak değildir, üreticinin bu fiyattan satış yapabilmesinin de önü açılmalıdır’ dedi.

ÜRETİCİ PARASINI PEŞİN ALABİLMELİ

Bilge, ‘Tespitlerimize göre fındık almakla yetkili kılınan TMO'nun Giresun'un bütün ilçelerinde fındık alım merkezleri bulunmamaktadır. Öncelikle bu sağlanmalıdır. Yine TMO'ya fındık götüren üretici parasını peşin alabilmelidir. Çünkü Eylül'de çocuklarının okul ihtiyaçlarını hazırlamaya başlayacak olan üretici Ağustos ayının 20'sinden itibaren pazara fındık getirmektedir’ diye konuştu.

FİSKOBİRLİK DEVRE DIŞI BIRAKILMAMALI

Fındık alımlarında en büyük üretici kuruluşu olan FİSKOBİRLİK'in devre dışı bırakılmaması gerektiğini de vurgulayan CHP İl Başkanı Bilge, ‘Tecrübe ve profesyonel ekibe sahip FİSKOBİRLİK fındık alımlarında kesinlikle devre dışı bırakılmamalıdır. Bu yıl fındık alımı büyük deneyime sahip FİSKOBİRLİK ile koordineli yürütmelidir’ tavsiyesinde bulundu.

Bu haber 688 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

CHP’Lİ TIĞLI, ÇKS’Yİ MECLİS’E TAŞIDI

CHP’Lİ TIĞLI, ÇKS’Yİ MECLİS’E TAŞIDI TIME POLİTİKA HABER- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Necati Tığlı, pandemi döneminde alan bazlı ...

EN BAŞARILI VEKİLİN ADI: SABRİ ÖZTÜRK

EN BAŞARILI VEKİLİN ADI: SABRİ ÖZTÜRK TIME SICAK HABER- Son 2 yılın en başarılı milletvekilleri seçildi. Karadeniz Bölgesi milletvekilleri arasında AK Pa...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi