GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

TOSUN GİDİYOR, ELMAS GELİYOR İDDİASI...

TOSUN GİDİYOR, ELMAS GELİYOR İDDİASI...

Tarih 30 Temmuz 2019, 00:56 Editör Dursun ONUR

TIME ÇOK ÖZEL KULİS HABER- Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Giresun İl eski Müdürü Fethi Elmas’ın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne atanacağı savunuldu.
TIME demişti dersiniz.
Biline.
Duyum değil.
Güçlü iddiadır.
Du bakalım...
Kokusu çıkar yakında.


Kapatılan Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Giresun İl eski Müdürü Fethi Elmas’ın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne atanacağı savunuldu.

Aylar önce Resmi Gazete'de yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Spor Genel Müdürlüğü ile Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü kapatılarak Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine alınmıştı.

Kararname ile Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun adı Kredi ve Yurt Hizmetleri şeklinde değiştirilerek kurumun iç işleri Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlanmıştı.

ELMAS KIZAĞA ÇEKİLMİŞTİ

Yeni yapılanma gereğince, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Giresun İl Müdürü Fethi Elmas pasifize edilerek 'kızak görev' olan araştırmacı kadrosuna çekilmiş, Giresun Gençlik Spor İl Müdürü Hasan Bulut ise bu görevi asaleten atama yapılana kadar vekaleten yürütmeye yetkili kılınmıştı.

GENÇLİK SPOR OLMADI, SOSYAL HİZMETLERİ VERELİM

Gazetemize ulaşan son bilgilere göre, Giresun Gençlik Spor İl Müdürü olmak için her yolu denediği ancak umduğunu bulamadığı bilinen ve halen kurumda araştırmacı kadrosuyla görev yapan Elmas’ın gözünü bu sefer de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Giresun İl Müdürlüğü’ne diktiği öğrenildi.

İddialara göre uzun zamandır müdürlük için kulis çalışmalarını yoğunlaştırdığı dillendirilen Elmas’ın amacına ulaşmaya yakın olduğu belirtildi.

ATAMA YAZILARI İMZADA MI?

Bu manada, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Giresun İl Müdürlüğü’nü 6 yıldır başarıyla devam ettiren Mustafa Tosun'un yakın gelecekte makamdan el çektirileceği öne sürüldü. Müdür Tosun’dan boşalacak göreve ise Fethi Elmas’ın atanacağı kaydedildi.

Öte yandan, halen Giresun Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne vekalet eden Hasan Bulut’un da aynı göreve asaleten getirileceği bürokrasi çevrelerinde yüksek sesle konuşulmaya başlandı. Elmas ve Bulut’un atamaya ilişkin bakanlık yazılarının imza için AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önünde olduğu ileri sürüldü.

Bu haber 1980 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

UZMANLAR: RABİA NAZ YÜKSEKTEN DÜŞMEDİ

UZMANLAR: RABİA NAZ YÜKSEKTEN DÜŞMEDİ TIME AYRINTI HABER- Giresun'un evladı Rabia Naz'ın mezarı açılabilir diyen uzmanlar, yüksekten atlamanın da...

CANİKLİ'YE RAĞMEN GÖREVE ATANMIŞTI

CANİKLİ'YE RAĞMEN GÖREVE ATANMIŞTI TIME GÜNCEL DETAY HABER- Giresunspor’a verdiği desteklerle tanınan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Al...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi