GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

CANİKLİ TOPAL OSMAN AĞA’YA SIĞINDI EMME

CANİKLİ TOPAL OSMAN AĞA’YA SIĞINDI EMME

Tarih 05 Haziran 2019, 17:57 Editör Dursun ONUR

TIME POLİTİKA HABER-Giresun'dan 4 dönem milletvekili olan, AKP Meclis Grup Başkanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Başbakan Yardımcılığı ve Milli Savunma Bakanlığı yapan, şimdi de AKP Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, İstiklal Savaşı kahramanlarından Topal Osman Ağa’yı İstanbul seçimlerine alet etti.

Giresun’dan 4 dönem milletvekilli olan, AKP Meclis Grup Başkanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Başbakan Yardımcılığı ve Milli Savunma Bakanlığı yapan, şimdi de AKP Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, İstanbul’un seçilmiş Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu çok ağır ifadelerle hedef aldı.

Canikli, Giresun Belediyesi’nde düzenlenen bayramlaşma programında konuştu.

Canikli, annesi Giresunlu olan Trabzon doğumlu İmamoğlu’na ‘Pontus’ benzetmesi yaptı ve İstiklal Savaşı kahramanlarından hemşehrimiz Topal Osman Ağa’yı da İstanbul seçimlerine alet etti.

CANİKLİ'NİN SÖZLERİ CİDDİYE ALINMADI İDDİASI

Deyimle, yumurta kapıya dayandığından olsa gerek ki, 'Topal Osman Ağa'nın Kurtuluş Savaşı döneminde Pontuslulara karşı, bu bölgeyi Pontuslulaştırmak isteyenlere karşı verdiği mücadelenin bir benzerinin şu anda yine biz torunları tarafından verilmesiyle karşı karşıyayız’ savını öne süren Canikli'nin sözleri iddiaya göre hiç kimse tarafından ciddiye ve dikkate alınmadı.

AKP İÇİN SONUN BAŞLANGICI MI? HEZİMET YAKIN MI?

Giresun'da konuşan Canikli'nin,‘Öyle anlaşılıyor ki bu projeyi yürütmek üzere seçilenlerden biri de CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Bey ama, artık mızrak çuvala sığmıyor’ ifadesini kullannası absürt bulundu.

Canikli'nin düne kadar AKP'nin 'katil' dediği Topal Osman'dan son çare olarak medet umması vatandaş nezdinde alıcı bulmayarak ciddiye alınmazken, seçimlerde neticenin 'sıfıra sıfır elde sıfır' misali AKP'nin sonun başlangıcı hesabınca İstanbul'da büyük bir hezimete uğrayacağı yorumlarını da beraberinde getirdi.

Bu haber 1350 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

GİRESUN’UN CEMAL AĞABEYİ UMUT DAĞITTI

GİRESUN’UN CEMAL AĞABEYİ UMUT DAĞITTI TIME GÜNCEL POLİTİKA HABER- AK Parti Giresun Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk, çalışan ve...

CANİKLİ'YE GÖRE FETÖ BORSASI YOKMUŞ!

CANİKLİ'YE GÖRE FETÖ BORSASI YOKMUŞ! TIME SON DAKİKA FLAŞ HABER- Giresun eski milletvekili şimdinin AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi