GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

TATLI VE KONAL İÇİN ‘BEKA’ SORUNU (MU?)

TATLI VE KONAL İÇİN ‘BEKA’ SORUNU (MU?)

Tarih 03 Mart 2019, 02:32 Editör Dursun ONUR

TIME ÖZEL YORUM-ANALİZ HABER- Tatlı ve Konal'ın 'beka' sorunu dediği şeyin aslında kendi siyasi gelecekleriyle ilgili mesele olduğu ifade ediliyor.
Ismarlama hesabınca sipariş üzere atamayla işbaşına gelen AKP Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı ile MHP İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, kaçınılmaz sona hızla yaklaşıyor.


AKP ve MHP blokunun oluşturduğu Cumhur İttifakı, 31 Mart seçimlerinin ısrarla 'yerelden ziyade bir 'beka' seçimi olduğunu ileri sürüyor.

Bu söyleme son olarak ısmarlama hesabınca sipariş üzere atamayla işbaşına gelen AKP Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı ile MHP İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal da sığındı.

MESELE KOLTUK SORUNU OLMASIN SAKIN?

Her iki başkanın ortak yaptıkları yazılı açıklamada, 'Biz Cumhur İttifakı'nı sadece bir siyasi ittifak olarak değil bir beka birlikteliği olarak görüyoruz' demesi gerçekte yaklaşan hezimet sonrasında partilerinin başında kalıp kalamayacaklarına işaret olarak yorumlanıyor.

Giresun'da AKP'nin paramparça görüntü vermesinin yanında MHP tabanının da ezici bir çoğunlukla AKP'ye yönelmemesi şimdiden panik havasının esmesine neden oldu.

İKİ BAŞKAN DA YOLCU

Giresun'da da 'beka' sorunu değil 'geçim sorunu' olduğundan hareketle AKP ve MHP tabanının kulağa hoş gelen sözlere itibar etmediği haliyle asıl meselenin seçimde alınacak ağır yenilgiden sonra iki başkanın da koltuklarını kaybedeceğine kuvvetli ihtimal olarak bakılıyor

Tatlı ve Konal'ın 'beka' sorunu dediği şeyin aslında kendi siyasi gelecekleriyle ilgili mesele olduğu sır olarak görülmüyor. Yani, her iki başkanın beka sorunu diye tutturduğu vaziyetin seçimlerden sonra gidici olduklarına vurgu olarak değerlendiriliyor.

Bu haber 1572 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

SU ÜRÜNLERİ MERKEZİ İÇİN START VERİLDİ

SU ÜRÜNLERİ MERKEZİ İÇİN START VERİLDİ TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun seçim öncesi verdiği vaatlerinden biri olan '...

EMEKÇİLERE VERDİĞİN SÖZÜ YUTMA HACI!..

EMEKÇİLERE VERDİĞİN SÖZÜ YUTMA HACI!.. TIME ÖZEL YORUM- ANALİZ HABER- 31 Mart yerel seçimlerine iki gün kala belediyede çalışan emekçilerle bir araya gele...
HAİNİN ADI YOK VE GAZETECİ MİLLETİ21 Aralık 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi