GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

BORSA BAŞKANI İBAŞ NET KONUŞTU: ADAYIM...

BORSA BAŞKANI İBAŞ NET KONUŞTU: ADAYIM...

Tarih 28 Kasım 2018, 23:39 Editör Dursun ONUR

TIME ÖZEL HABER- Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar İbaş, ilçesi Yağlıdere'de MHP'den belediye başkanlığına aday adayı olacağını resmen ilan etti.
Gazetemize özel demeç veren İbaş, asla yolundan dönmeyeceğini söyledi.

Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar İbaş'ın ilçesi Yağlıdere'de MHP'den belediye başkanlığına aday adayı olacağını resmen ilan etti.
Malumunuz.
Dün gibi.
Bilindiği üzere TBMM Genel Kurulu'nda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun kabul edilerek yasalaştı.

KANUN NE DİYOR?

Kanuna göre, milletvekili ve mahalli idareler genel ve ara seçimlerinde adaylık için görevinden ayrılan odalar ve borsaların birlik başkanı ve birlik yönetim kurulu üyeleri ile oda ve borsa yönetim kurulu başkan ve üyeleri; esnaf ve sanatkarlar meslek kuruluşları genel başkan ve başkan ile yönetim ve denetim kurulu üyeleri, seçilemedikleri takdirde, en geç Yüksek Seçim Kurulunca seçim sonuçlarının ilanını takip eden bir ay içinde eski görevlerine dönebilecek.

İBAŞ MHP'DEN ADAY

Bu manada, Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar İbaş'ın ilçesi Yağlıdere'den MHP'den belediye başkanlığına aday aday adayı olacağı nerdeyse kesinleşti.

Uzun zamandır siyasi arenada nabız yokladığı bilinen İbaş'ın, kanun değişikliğinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlanmasından sonra  sahaya inerek MHP'den Yağlıdere Belediye Başkanlığına talip olacağı su götürmüyor.

HERKES BİLSİN Kİ YOLUMDAN DÖNMEM

Gazetemiz TIME'ye konuşan Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar İbaş, kanunun resmi gazetede yayınlanmasını beklediğini belirterek, MHP'den Yağlıdere Belediye Başkanlığına aday adayı olacağını duyurdu.

İbaş,' Evet partim MHP'den Yağlıdere Belediye Başkanlığına aday adayı olacağım. Şu an itibarıyla kanunun resmileşmesini bekliyorum. Herkes bilsin ki belediye başkanlığına sonuna kadar talibim ve asla yolumdan dönmeyeceğim' diye konuştu.

Bu haber 1462 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

İŞÇİLERDEN MHP’Lİ BAŞKANA MAAŞ İSYANI!

İŞÇİLERDEN MHP’Lİ BAŞKANA MAAŞ İSYANI! TIME ÖZEL HABER- 31 Mart yerel seçimlerde bayrağı AKP’den devralan MHP’li Duroğlu Belde Belediye Başkanı Halil Çeti...

BELEDİYEDE GİRESUN A.Ş’NİN MÜDÜRÜ OLDU

BELEDİYEDE GİRESUN A.Ş’NİN MÜDÜRÜ OLDU TIME ÇOK ÖZEL HABER- Alın size çok özel bir haber daha. Belediye şirketi Giresun A.Ş’de yeni yönetim kurulu belli o...
HAİNİN ADI YOK VE GAZETECİ MİLLETİ21 Aralık 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi