GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

GİRESUNLU İCRA VE HACİZ KISKACINDA

GİRESUNLU İCRA VE HACİZ KISKACINDA

Tarih 16 Kasım 2018, 01:41 Editör Dursun ONUR

TIME DETAY EKONOMİ HABER- Borç batağında olan Giresunlu icra ve haciz kıskacında.


Giresun’da ekonomik sıkıntı çeken vatandaşlar haciz ve icra kıskacında boğuluyor.

AK Parti sözcüleri ekonomide istedikleri kadar manipülasyon manasına vaziyeti kurtarmak pahasına algı oyunu adına her en kadar pembe tablolar çizerse çizsin, rakamlar gerçeğin hiç de söylendiği gibi olmadığını ortaya koyuyor.

Son verilere göre, tüm ülkede olduğu gibi Giresun’da da ekonomik sıkıntılar nedeniyle borçlarını ödeyemeyenlerin sayısı gün geçtikçe artarak rekora koşuyor. Yani, Giresun’da da icralık olanların oranı her geçen gün katlanarak büyüyor. 

Bilhassa takipdeki bireysel krediler ve kredi borçları yüzünden nefes dahi alamaz hale geldiği savunulan ahalinin ötesi telefon, elektrik, su ve doğalgaz başta olmak olmak üzere temel ihtiyaçları manasına haciz ve icra kıskacında varlık- yokluk mücadelesi verdiği yüksek sesle konuşuluyor.

Tabiatıyla, herkesce malum olan ekonomik kriz nedeniyle tüketici ve bireysel kredi kartı borcunu ödemeyemeyen Giresunlu'nun icra dosyaları hesabına mahkeme koridorlarında ömür tükettiği sır değil. Giresun genelinde haciz tehdidiyle mahkemeler, avukatlar ve icra müdürlükleri arasında mekik dokuyan vatandaşların tümden çetin günler yaşadığı söyleniyor.

Bu haber 1692 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

GİRESUN’A CEZA MI KESTİN BAY KENAN!?..

GİRESUN’A CEZA MI KESTİN BAY KENAN!?.. TIME ÖZEL YORUM -ANALİZ HABER- Giresun’a kent merkezi ve ilçelerdeki kamu kurumlarında Toplum Yararına Çalışma Prog...

ÇAKIRMELİKOĞLU’NA HİZMET ÖDÜLÜ...

ÇAKIRMELİKOĞLU’NA HİZMET ÖDÜLÜ... TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’na ‘Hizmet Şeref Pl...
HAİNİN ADI YOK VE GAZETECİ MİLLETİ21 Aralık 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi