GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
MAAŞLARI ÖDE BAŞKAN; ŞENLİKOĞLU GÖREVE

MAAŞLARI ÖDE BAŞKAN; ŞENLİKOĞLU GÖREVE

Tarih 08 Mayıs 2018, 20:09 Editör Dursun ONUR

TIME ÖZEL HABER- AKP’li Tirebolu Belediyesi’nde adeta açlığa mahkum edilerek 4 aydır maaşlarını alamayan 115 taşeron işçinin şimdi de işten atılmakla tehdit edildiği öne sürüldü.


AKP’li Tirebolu Belediyesi’nde adeta açlığa mahkum edilerek 4 aydır maaşlarını alamayan 115 taşeron işçinin şimdi de işten atılmakla tehdit edildiği kaydedildi.

Gazetemizin güvenilir kaynaklardan edindiği bilgiye göre, yarı hacı AKP’li Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak’ın 115 taşeron emekçinin dört aydır maaşını ödemediği varken şimdi de parasını isteyen işçileri kapının önüne koymakla tehdit ettiği savunuldu.

AKP'Lİ BAŞKAN ZORU BAŞARDI (!), BELEDİYEYİ BATIRDI

2014 yerel seçimlerinde CHP'den görevi devralarak işbaşına gelen AKP'li Başkan Karapıçak’ın dar alanda top çevirerek ne idüğü belirsiz ve dahi kimliksiz/omurgasız dahası şeytana pabucunu ters giydirdiği söylenen AKP görünümlü her partili şaibeli kişilerin yörüngesine girerek kısa zamanda büyük bir başarıya (!) imza atarak 4 senede belediyeyi iflasa sürüklediği iddia ediliyor.

İŞÇİLERE AYLARDIR NE MAAŞ NE MESAİ ÖDENİYOR

Öyle ki Başkan Karapıçak’ın emeklerinden başka sermayesi olmayan işçilere maaşlarını ödememesinin yanında aynı taşeron işçilere fazla mesai yaptırmasına rağmen mesai ücretlerini de vermediği bilgisine ulaşıldı.

EMEKÇİLER İŞTEN ATILMAKLA TEHDİT EDİLİYOR İDDİASI

Öte yandan, AKP’li Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak’ın iyiden iyiye mağdur ederek 4 aydır ücretini ödemediği 115 taşeron işçiyi sırf haklarını talep ettikleri için işten atmakla tehdit ettiği de yüksek sesle konuşuluyor.

TİREBOLU'DA İNFİAL...BAŞKAN ŞENLİKOĞLU GÖREVE ÇAĞRILDI

Ramazan ayının yaklaşması bir yana, alın teriyle, üç kuruşluk maaş için çalışan işçilerin maaşını alamaması, evine ekmek götürememesi, faturalarını ödeyememesi kabul edilecek bir durum olarak görülmezken bir de işten atılmak tehdidiyle karşı karşıya kalması ilçede infial yarattı.

YARI HACI BAŞKAN, VEFAKAR İŞÇİLERİ AÇLIĞA MAHKUM ETTİ Mİ?

Bu durumun kabul edilemez olduğunu kaydeden ilçe halkı, AK Parti Giresun İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nu göreve davet etti.

Taşeron işçilerin analarının ak sütü gibi helal olan maaşlarının bir an önce verilmesi gerektiğine vurgu yapan duyarlı çevreler, ‘Belediyenin çalışanlarına 4 aydır maaş ödememesi, mesai ücretlerini vermemesi insanların açlığa mahkum edilmesi demektir’ şeklinde tepkilerini dile getirerek Başkan Şenlikoğlu’nun tez elden olaya el koymasını istediler.


Bu haber 3506 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

İYİ PARTİ GİRESUN’DA KONGREYE GİDİYOR

İYİ PARTİ GİRESUN’DA KONGREYE GİDİYOR TIME SON DAKİKA HABER- İYİ Parti Giresun İl Başkanı Abdülkadir Eroğlu zor sınavda...

EMNİYET MÜDÜRÜNE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

EMNİYET MÜDÜRÜNE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve beraberindeki heyetten İl Emniyet Müdürü Recep Gü...
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi