GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

AKSU OTURMA EYLEMİNE KATILMADI

AKSU OTURMA EYLEMİNE KATILMADI

Tarih 16 Nisan 2018, 23:36 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL-GÖZLEM KULİS DETAY HABER- Giresun'da, CHP il teşkilatınca OHAL'in kaldırılması için oturma eylemi yapıldı. CHP'li Belediye Başkanı Kerim Aksu basın açıklamasını ayakta dinledikten sonra oturma eylemine katılmayarak meydandan ayrıldı.
'Özrü kabahatinden beter' misali ve 'Sen onu bizim külağımıza anlat' kabilinden Aksu'nun şimdiden hangi mazaretlere sığınacağı merak konusu bile olmazken partilileri oturma eyleminde yalnız bırakması sessiz de olsa büyük tepki topladı.
Eh artık...!
CEHEPELİ AKSU, CHP'ye karşı gibi.
Ötesini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu düşünsün.


CHP, Olağanüstü Hal (OHAL) uygulamasını protesto için Giresun’da oturma eylemi gerçekleştirdi.

CHP Giresun İl Teşkilatı üyesi yaklaşık 200 kişi, Atatürk Meydanı’nda toplandı. Burada CHP Giresun İl Başkanı Necati Tığlı basın açıklamasını okudu. 

AKSU BASIN AÇIKLAMASINDA VAR OTURMA EYLEMİNDE YOK

Alanda yerini alan CHP'li Belediye Başkanı Kerim Aksu ise basın açıklamasını ayakta dinledikten sonra oturma eylemine katılmayarak meydandan ayrılarak makamına geçti.

CEHEPELİ AKSU; CHP'YE KARŞI...

Aksu, partisinin 'laf olsun torba dolsun' ayağına basın açıklamasına öylesine kulak verdikten sonra her daim olduğu üzere yandaş ve yalaka partililere (!) öpücük dağıttıktan sonra oturma eylemini hiçe sayarak Atatürk Meydanı’nı terk etti.

SAĞDUYULU PARTİLİLERDEN AKSU'YA SESSİZ TEPKİ

Bu arada, bir çok ilde genel başkan yardımcıları, milletvekilleri ve belediye başkanlarının oturma eylemlerine iştirak ederek tam bir dayanışma örneği sergilediği gözlenirken, Giresun'da Belediye Başkanı Aksu'nun teşkilatı yalnız bırakarak oturma eylemine katılmaması alanda bulunan sağduyulu fedakar ve vefakar partililerin tepkisini çekti.

Öte yandan, basın açıklamasını okuyan Tığlı, OHAL'e derhal son verilmesi gerektiğini söyledi.

Tığlı, ‘Hukukun askıya alındığı, parlamentonun yok sayıldığı, milli iradenin tanınmadığı, milletvekillerinin rehin alındığı faşizm düzeni ortadan kalkmalıdır. Sendikalar meslek odaları ve birlikleri ile sivil toplum örgütlerine yönelik iktidar gücü ile uygulanan sindirme politikaları son bulmalıdır’ ifadesini kullandı.

Bir saat süren oturma eyleminin ardından katılımcılar sorunsuz dağıldı.

Bu haber 2147 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

O İDDİA DA YALAN ÇIKTI

O İDDİA DA YALAN ÇIKTI TIME GÜNCEL ÖZEL KAYNAK HABER- Giresun'da şüpheli şekilde yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın baba...

GİRESUN ŞEHİRCİLİKTE GERİ GİTTİ İDDİASI

GİRESUN ŞEHİRCİLİKTE GERİ GİTTİ İDDİASI TIME GÜNCEL HABER- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, Giresun’un şehircili...
HAİNİN ADI YOK VE GAZETECİ MİLLETİ21 Aralık 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi