GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

GİRESUN’DA MHP’YE KADRO HAZIRLIĞI GİBİ

GİRESUN’DA MHP’YE KADRO HAZIRLIĞI GİBİ

Tarih 03 Nisan 2018, 00:42 Editör Dursun ONUR

TIME ANALİZ KULİS HABER- Giresun’da da 2019 seçimleri öncesinde MHP ile mutfak çalışması yaptığı malum olan AKP’nin kamuda MHP kadrolarına yer açarak ittifakı güçlendirmek adına yeni bir yol haritası çizeceği ifade ediliyor.
Eğer iddialar doğruysa MHP’nin Giresun bürokrasisinde belirleyici konumda olması halinde AKP içinde büyük bir huzursuzluk çıkacağı tartışma götürmüyor.
Şimdiden biline.
Not edin.
Giresun’da da birçok konuda MHP’yle ortak hareket eden AKP’de şimdiden kaygılar artmaya başladı. AKP'de MHP rahatsızlığı had safhaya çıkmışa benziyor.


Size bir sır vereyim mi?

Giresun cenahlı.

AKP- MHP adresli.

'Cumhur İttifakı' adına.

Kaygı ve endişe namına.

Bürokrasi selamına.

Evet.

Güçlü iddiadır.

Erken veya zamanında yapılacak olan yerel, cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri öncesinde AK Parti'nin bürokraside büyük bir değişiklik yapacağı savunuluyor.

Şayet erkene çekilmezse normal seçim takvimine göre, Mart 2019 yerel seçimler, Kasım’da da parlamento ve Cumhurbaşkanlığı seçimi var.

HEM KABİNEDE REVİZYON HEM BÜROKRASİDE DEĞİŞİM

2019'da gerçekleşmesi planlanan seçimler için yapılan 'Cumhur İttifakı'nda MHP’yle masaya oturan AKP’nin seçimler öncesi Haziran veya Temmuz ayında büyük kongresini gerçekleştirdikten sonra hem kabinede revizyona gideceği hem de bütün bakanlıklarda bürokratların çoğunu değiştireceği AK Parti kulislerinde konuşuluyor.

MHP'Lİ KADROLAR GÖREV BEKLİYOR

İddiaya göre MHP ile yapılan 'Cumhur İttifakı' manasında pazarlıklar neticesinde bürokraside büyük değişime imza atması beklenen AKP’nin bütün illerde görev bekleyen MHP’li bürokratları devletin önemli kademelerine atayacağı ileri sürülüyor.

Giresun’da da iki parti arasındaki ortaklığın bozulmaması, MHP’nin küstürülmemesi için bürokrasiye atamalar yapılacağı siyasi kulislerde dillendiriliyor.

GİRESUN'DA DEĞİŞİME HAZIR OLUN

Yani ister yerel olsun ister genel 2019 seçimleri öncesinde MHP ile mutfak çalışması yaptığı malum olan AKP’nin kamuda MHP kadrolarına yer açarak ittifakı güçlendirmek adına yeni bir yol haritası çizeceği ifade ediliyor.

Bu çerçevede Giresun’da da bürokraside yeniden yapılanmaya gidileceği ve özellikle MHP tandaslı isimlerin önemli görevlere atanacağı değerlendirmesi yapılıyor.

Öyle ki, uzun zamandır bürokraside yandaş atamalar nedeniyle AKP’yi eleştiren MHP Giresun İl Başkanı Müjdat Öz’ün, ittifaka rağmen partisine yakın isimlerin yok sayımasına sert tepki verdiği biliniyor.

MHP'Lİ ÖZ'DEN TABANINA MESAJ MI?

Son olarak, 25 Mart’ta gerçekleşen AK Parti Giresun 6. Olağan İl Kongresi’ne katıldıktan sonra Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı uğurlama töreninde de hazır bulunan MHP Giresun İl Başkanı Müjdat Öz’ün, elde ettiğimiz bu fotoğrafla tabanına mesaj gönderdiği yorumları yapılıyor.

TABİİ Kİ AKP TALEPLERİMİZİ YERİNE GETİRECEK

Öyle ki MHP’li Başkan Öz’ün yakın çevresine teville,‘Tabii ki AKP Giresun’da taleplerimizi yerine getirecek’ gibi bir anlayış içinde söylemde bulunarak tavır sergilediği kaydediliyor.

GİRESUN AKP'DE MHP RAHATSIZLIĞI

Öte yandan, birçok konuda MHP’yle ortak hareket eden AKP’de kaygılar da artıyor. Bilhassa eğer iddialar doğruysa MHP’nin Giresun bürokrasisinde belirleyici konumda olması halinde AKP içinde büyük bir huzursuzluk çıkacağı tartışma götürmüyor.

Sözkonusu söylem ve iddialar AKP tavan ve tabanında şimdiden rahatsızlık ve endişe yaratmaya başladı.Bu haber 2484 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

AŞKINA GİRESUN, İLLAKİ AKSU DEDİLER

AŞKINA GİRESUN, İLLAKİ AKSU DEDİLER TIME SICAK HABER- CHP'li Giresun Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Başkan Adayı Kerim Aksu’ya Batlamalılar’da...

KILIÇDAROĞLU, AKSU’YA DESTEK İSTEDİ

KILIÇDAROĞLU, AKSU’YA DESTEK İSTEDİ TIME POLİTİKA HABER- Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçda...
HAİNİN ADI YOK VE GAZETECİ MİLLETİ21 Aralık 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi