GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

ÇÖP TESİSİNE ATILAN İFTİRA KİMLERİN İŞİ

ÇÖP TESİSİNE ATILAN İFTİRA KİMLERİN İŞİ

Tarih 20 Şubat 2018, 20:59 Editör Dursun ONUR

TIME ARAŞTIRMA ÖZEL HABER- Görele'nin Çavuşlu beldesindeki Katı Atık Bertaraf Tesisi'ne siyanürlü atık döküldüğü iddialarının altından bakın neler çıktı. Mesnetsiz iddialar işten çıkarılan şoförün yaygarası mı?


Görele'nin Çavuşlu beldesindeki Katı Atık Bertaraf Tesisi'ne siyanürlü atık döküldüğü iddialarının gerçeği yansıtmadığı öğrenildi.

Anımsanacağı gibi, MHP’li Çavuşlu Belde Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, çöp tesisine kimyasal atık döküldüğü iddiasında bulunmuştu. Bunun üzerine Giresun Valiliği de konuyla ilgili iddialar ve yöre sakinlerince yapılan başvuru üzerine yazılı açıklamada bulunarak atıkların zararlı olmadığını duyurmuştu.

VALİLİK İFTİRALARI YALANLAMIŞTI

Açıklamada özetle, 'Bahsedildiği gibi bu topraklar siyanür içermeyen serbest topraklardır. Siyanür genellikle altın madenlerinde, altın madeninin zenginleştirilmesinde kullanılmaktadır. Bölgemizde ise en yakın altın madeni Gümüşhane ilinde bulunmaktadır. Bahse konu serbest toprak siyanür içermediği gibi, dere kenarında herhangi bir yerde stoklanmadığından, sızdırma da söz konusu değildir’ ifadeleri kullanılarak iftira içerikli çirkin iddialar yalanlamıştı.

VALİ SARIFAKIOĞULLARI'NIN HASSASİYETİ

Malumunuz.

Sözkonusu iddialar üzerine Vali Harun Sarıfakıoğulları’nın konuya hassasiyetle eğildiği ve yöre halkının tüm şikayetlerinin dikkate alındığı dolayısıyla gazetemizde de çıkan haber üzerine Valiliğin gereğini anında yapmış olmasına rağmen bir grup kişinin önderliğinde konunun başka mecralara çekilmesi TIME’yi harekete geçirdi.

Olayın aslını öğrenmek için gerçeğin peşine düşen TIME ilginç sonuçlara ulaştı.

Şöyle ki...

Gazetemiz biraz araştırma yapınca orada bulunan belli başlı kişilerin depolanan katı atığın üzerinin toprakla örülmesi konusunda ısrarcı olduğu ortaya çıktı.

Katı Atık Birliği’nin halk arasında dağ malzemesi diye tabir edilen purlu malzemeye ihtiyacı olduğu ve hiç bir bedel ödemeden firmanın Birliğe toprağı getirmek için teklifte bulunduğu kaydedildi.

MESNETSİZ İDDİALAR İŞTEN ÇIKARILAN ŞOFÖRÜN YAYGARASI MI?

Gelgelelim işin aslına.

Şimdi sıkı durun.

İddiaya göre, toprağı taşıyan kamyon şoförlerinden birisinin kamyon sahibi tarafından alkollü işe gelmesi nedeniyle işten çıkarılması sonucunda firma sahibini tehdit ederek, ‘İşten çıkarmanın bedelini ağır ödeyeceksiniz’ diyerek mesnetsiz haberler yaptıracağını söylediği dilendiriliyor.

İsmi çok da lazım değil.

Haliyle ne idüğü belirsiz sözkonusu kişinin firmadan yüklü miktarda para istediği ve kamyon sahibine de kumpas hesabı tehditler savurduğu öne sürülüyor.

ÖRNEK TESİSE ÇAMUR ATILIYOR

Ancakkk...

Birileri yalan- yanlış mesnetsiz iddialarla tesisi karalayarak ortalığı bulandırmaya çalışadursun Çavuşlu Katı Atık Bertaraf Tesisi'nin örnek bir tesis olarak gösterildiği tartışma götürmüyor.

Sağlıklı koşullarda çalıştığı bilinen tesisin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan gerek şikayet üzerine ve gerekse talep üzerine defalarca gelindiği, tesisden Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından da sürekli analiz ve tahlillerin alındığı sır değil.

Dahası da var.

Gazetemizin edindiği bilgilere göre, Vali Harun Sarıfakıoğulları’nın Giresun’da göreve başlamasından sonra konunun uzmanı vali yardımcısı başkanlığında komisyon kurulduğu ve bu komisyonu 10-15 ile teknik inceleme için görevlendirdiği ve teknik geziler sonrasında komisyonun Vali Sarıfakıoğulları’na rapor sunduğu öğrenildi.

Öyle ki sözkonusu raporda gezilen iller arasında en iyi tesisin Giresun’da olduğu, bazı illerin Giresun’u örnek almak için incelemelerde de bulunduğu biliniyor.

 

 

Bu haber 2831 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

ÖZTÜRK, FINDIK ÜRETİCİSİNİ SEVİNDİRDİ

ÖZTÜRK, FINDIK ÜRETİCİSİNİ SEVİNDİRDİ TIME EKONOMİ HABER- AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, fındık üreticilerine destek ödemelerinin yapılacağı...

TEKNOPARK'IN TANITIMI YAPILDI

TEKNOPARK'IN TANITIMI YAPILDI TIME GÜNCEL HABER- Merkezi Bulancak’ta olan Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulacak Teknopark'ın tanıt...
HAİNİN ADI YOK VE GAZETECİ MİLLETİ21 Aralık 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi