GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

İMAM HATİPLİLER'DEN ÖZÜR DİLE AKSU!..

İMAM HATİPLİLER'DEN ÖZÜR DİLE AKSU!..

Tarih 29 Ocak 2018, 19:41 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL HABER- Gazetemiz gündeme taşımıştı.
Özel haber ve yorumlarıyla fark yaratan TIME yine gündemi belirledi.
Gazetemizin gözlerden kaçan- ama TIME'ye yakalanan- detay haberi üzerine açıklama yapan Giresun Memur-Sen ve Diyanet-Sen Giresun İl Başkanı Sami Şimşek, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’yu İmam-Hatip Okulları’na yönelik sözleri nedeniyle özür dilemeye çağırdı.


Gazatemiz TIME'nin haberi üzerine Giresun Memur-Sen ve Diyanet-Sen Giresun İl Başkanı Sami Şimşek, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’yu İmam-Hatip Okulları’na yönelik sözleri nedeniyle özür dilemeye çağırdı.

Giresun Belediyesi ile Belediye- İş Sendikası arasında yapılan Toplu İş Sözleşme imza töreninde ‘Arkadaşlar bugün fen liselerine ayrılan kaynaktan İmam Hatip Liselerine ayrılan kaynak 14 kat daha fazla. Bilimin, üretimin olmadığı ülkede kalkınma, ekonomik özgürlük nasıl olur’ şeklinde imam hatiplere ayrılan kaynağı diline dolayan CHP’li Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’yu topa tutan Giresun Memur-Sen ve Diyanet-Sen Giresun İl Başkanı Sami Şimşek, sert konuştu.

BU NE HAZIMSIZLIK

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’yu hazımsız olmakla eleştiren Şimşek, talihsiz açıklaması nedeniyle başkanı İmam-Hatipliler’den ve İmam-Hatip sevenlerinden özür dilemeye davet ederek yaptığı açıklamayı düzeltmesini istedi.

ESKİ TÜRKİYE GERİDE KALDI

Giresun Memur-Sen ve Diyanet-Sen Giresun İl Başkanı Sami Şimşek yazılı yaptığı basın açıklamsında ‘Giresun Belediye Başkanı Sayın Kerim Aksu yapmış olduğu konuşmada, gündemle hiç alakası olmamasına rağmen; “Arkadaşlar bugün fen liselerine ayrılan kaynaktan İmam Hatip Liselerine ayrılan kaynak 14 kat daha fazla. Bilimin, üretimin olmadığı ülkede kalkınma, ekonomik özgürlük nasıl olur.” diye İmam Hatip Okullarına ayrılan kaynaklara hazımsızlık göstermesini anlamış değiliz. Ülke gündemi Kahraman Askerlerimizin hain teröristleri yok etmek için, sınır ötesi vermiş oldukları kahramanlıklara kilitlenmiş iken, Sayın Başkanın eski Türkiye’ye dönmüş olması bizleri şaşırtmıştır. İmam-Hatip Okullarını ve Kur’an Kurslarını kapatmak için kesintisiz sekiz yıllık eğitim planlarını kuran, İmam-Hatiplilerin üniversite hayallerini katsayı engelleriyle yıkan, İmam-Hatiplilere Peygamber Ocağı olan Askeri Okulları yasaklayan eski Türkiye artık gerilerde kaldı’ dedi.

İMAM HATİPLERE ÜVEY EVLAT MUAMELESİ YAPILIYORDU

Şimsek sözlerini şöyle sürdürdü:

‘Bugün devletimiz hiçbir eğitim kurumuna ayırım yapmadan kaynak aktarırken, il ve ilçelere Fen Liselerini ve diğer eğitim kurumlarını en modern şekilde yapıyor ve yapmışken; devletimizin İmam-Hatip Okulları’na üvey evlat muamelesi yapan eski Türkiye’nin yıllarca yaptığı tahribatı gidermek için, halkın isteklerine cevap verip, İmam-Hatip Okullarına da sosyal devlet anlayışının bir gereği olarak kaynak aktarmasından daha en tabii ne olabilir?

ÖZÜR DİLE VE AÇIKLAMALARINI DÜZELT BAŞKAN

Sayın başkanın bağlı olduğu partinin ismindeki “Halk” kelimesi acaba neyi ifade ediyor?  İmam-Hatip Okullarını halk istiyor, devletimiz yapıyor. Eski Türkiye’de İmam-Hatip Okullarını halk yaptırıyordu, şimdi eşitlik ilkesi gereği devletimiz yaptırıyor. Yapılan İmam-Hatip Okullarında yetişen öğrencilerde bugün ülkemizin her sathında, her kurumunda, her ünvanda ülkemizin bilimine, kalkınmasına, ekonomik özgürlüğüne mesai mefhumu gözetmeksizin yurt içinde ve yurt dışında katkı sunuyor, istiklâl ve istikbali için çalışıyor.

Dolayısıyla Sayın Belediye Başkanımızın yapmış olduğu açıklama İmam-Hatiplileri ve İmam-Hatip sevenlerini derinden üzmüştür. Sayın Aksu’yu yapmış olduğu talihsiz açıklama nedeniyle İmam-Hatiplilerden ve İmam-Hatip sevenlerinden özür dilemeye davet ediyor, yapmış olduğu açıklamayı düzeltmesini istiyoruz.'

 

 

 

 

Bu haber 1015 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

ÖZDEMİR TAHLİYE EDİLDİ

ÖZDEMİR TAHLİYE EDİLDİ TIME ÖZEL HABER- Giresun'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu iddiasıy...

TİREBOLU'DA SAADET ZİNCİRİ!..

TİREBOLU'DA SAADET ZİNCİRİ!.. TIME GÜNCEL KAYNAK HABER- 8 aylığına 5 aracı 1.3 milyon liraya kiralaması ve hayali TOKİ projesiyle gündeme gelen T...
HAİNİN ADI YOK VE GAZETECİ MİLLETİ21 Aralık 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi