GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

BÜYÜK MÜJDE! GİRESUN MARKA ŞEHİR OLUYOR

BÜYÜK MÜJDE! GİRESUN MARKA ŞEHİR OLUYOR

Tarih 29 Ocak 2018, 21:52 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL HABER- Giresun’un geleceğine ışık tutacak, marka değerine değer katacak olan Kentsel Dönüşüm Projesi start alıyor.


CHP konuşuyor, AK Parti yapıyor.

İşte son örneği.

Giresun cenahında.

Nasıl mı?

Dinle Giresun...

Anlatalım.

Yaklaşık 8.5 yıldır görev yapan ancak hiç bir mega projeye imza atmayarak günü kurtardığını sanarak vatandaşı (artık yemiyor ama) gülen yüz hikayesiyle öpücüklerle (!) oyalayan veya kandıran CHP'li Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu'nun masallarını boşa çıkartmaya hazırlanan AK Parti memlekete hizmet adına düğmeye bastı.

Dememiz o ki...

Yenidir.

AK Parti adresli.

İş başa düştü aşkına.

Marka şehir namıma.

Bakın.

Şeksiz şüphesiz.

Emin olun.

Giresun’un geleceğine ışık tutacak, marka değerine değer katacak olan Kentsel Dönüşüm Projesi start alıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ilgili yazısı doğrultusunda ihale yetkisi Giresun Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne verilen ve ihale çalışmaları başlatılan Kale Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi hayata geçiyor.

AK PARTİ TAM KADRO

Dün gibi.

Konuya ilişkin basın toplantısı düzenleyen AK Parti Giresun İl Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu, proje hakkında detaylı bilgiler verdi.

Beraberinde Merkez İlçe Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, İl Kadın Kolları Başkanı Berrin Aydın, İl Gençlik Kolları Başkanı Habil Büyüktaş, İl Genel Meclisi Başkanı Mürşit Gürel ve Belediye Meclis üyesi Leyla Bektaş Ayhan'ın yanısıra bazı il ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla bir otelde basın toplantısı düzenleyen AK Parti Giresun İl Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu, Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında konuştu.

ZEYTİNLİK MAHALLESİ’NE KENTSEL TASARIM PROJESİ

‘Kentsel Tasarım Projesi aşamasında yeni yapılacak olan konut ve diğer binaların çalışma alanı içindeki tescilli Bölge olan eski Zeytinlik Mahallesi’ndeki konutların geleneksel plan tiplerine, yöresel mimariye uygun olacak şekilde ve yine bölgenin mevcut yapı dokusuna uygun taş ve ahşap malzemeler kullanılarak yapılması planlanmaktadır’ diyen Şenlikoğlu, hak sahipleriyle uzlaşma sürecinin hazırlandığını ifade etti.

Başkan Şenlikoğlu, ‘AK Parti hükümetimizce uygulamaya konulacak olan Kentsel Dönüşüm Projesi, Giresun İli, Merkez İlçesi, Kale Mahallesi, 3,6 hektarlık taşınmazlara ilişkin ‘’Hak sahipliği tespiti ve Gayrimenkul değerleme, İmar planların hazırlanması, Kentsel tasarım projesi, Matematiksel ve Finansal Modelin oluşturulması, Hak Sahipleri ile Uzlaşma Süreci’’ hazırlanmasına ilişkin hizmet alım işidir’ dedi.

TOPLAM  3,6 HEKTAR ALANI KAPSIYOR

Kentsel Dönüşüm Projesinin amacının Giresun İli, Merkez İlçesi, Kale mahallesi sınırları içerisinde kalan ve üzerindeki yapılaşma sebebiyle ‘Riskli Alan’’ ilan edilen toplam 3,6 hektarlık alanın zemin durumu ve üzerindeki sağlıksız yapılaşmadan kaynaklanan risklerden arındırılarmak olduğunu kaydeden Şenlikoğlu, ‘Projenin hedefi ise, bu amaç doğrultusunda hazırlanacak ‘’İmar Planı’’ ve ‘’Kentsel Tasarım Projeleri’’ ile  alanın altyapısı ve sosyal donatısı tamamlanmış, sağlıklı, güvenilir kentsel yaşam alanına dönüştürülmesidir’  şeklinde konuştu.

ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN

Şenlikoğlu sözlerini şöyle noktaladı:

‘Giresun Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’müz tarafından yapılacak olan Kentsel Dönüşüm Projesi’yle şehrimiz bambaşka bir görüntüye sahip olacak. Bugün sokaklarımızda yangın çıksa çarpık kentleşmenin getirdiği sorunlar sebebiyle müdahalede çeşitli güçlüklerle karşılaşılmakta. Bu vb. sorunlar sebebiyle sokaklarımızın yeniden rehabilite edilmesi gerekmektedir. Bu noktada da Kentsel Dönüşüm Projesi ile hem şehrimizin güzelleşmesi, hem de sağlıklı yapılaşma sağlanacak. Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında isteyen vatandaşımıza yeni üretilecek konutlardan yeni konut, isteyen vatandaşımızın da hakları satın alınacak. Şimdiden ilimize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun.’

 

Bu haber 4006 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

İŞKUR'DAN YAKAR'A ÖZEL KIYAK!..

İŞKUR'DAN YAKAR'A ÖZEL KIYAK!.. TIME ÖZEL HABER- Giresun'da İŞKUR tarafından Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında çalıştırılmak özere Bulan...

ÖZDEMİR TAHLİYE EDİLDİ

ÖZDEMİR TAHLİYE EDİLDİ TIME ÖZEL HABER- Giresun'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu iddiasıy...
HAİNİN ADI YOK VE GAZETECİ MİLLETİ21 Aralık 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi