GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

YÜCE BIRAKIYOR; AYDIN GELİYOR İDDİASI

YÜCE BIRAKIYOR; AYDIN GELİYOR İDDİASI

Tarih 06 Ekim 2017, 01:14 Editör Dursun ONUR

TIME ÖZEL KULİS HABER- Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Başkanı Ekrem Yüce görevi bırakıyor mu? Yeni Başkan Kadir Aydın mı oluyor?


Merkezi Giresun’da olan Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) Başkanı Ekrem Yüce’nin görevden ayrılacağı iddia ediliyor.

Sakaryalı olan ve ilk olarak Adapazarı Merkez Belediyesi’nde Başkan Yardımcılığı yaptıktan sonra çeşitli devlet kademelerinde üst düzey görevlerde bulunan ve akabinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müşaviri iken 2012 yılında Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Başkanlığına atanan ve halen bu görevi sürdüren Ekrem Yüce’nin siyasete atılmak için görevini bırakmaya hazırlandığı savunuluyor.

BAŞKAN YÜCE, SİYASETE Mİ SOYUNUYOR?

Gazetemizin güvenilir kaynaklardan aldığı bilgilere göre Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Başkanı Ekrem Yüce’nin AK Parti’den 2019 seçimlerinde memleketinden ya belediye başkan adayı ya da milletvekili adayı olmak için nabız yokladığı değerlendirmesi yapılıyor.

İddiaya göre Başkan Yüce’nin bu amaçla Ankara merkezli AKP çevrelerinde şimdiden kulis çalışmalarına başladığı ve yakın gelecekte görevini bırakarak siyasete atılacağı ifade ediliyor.

Öte yandan yine kulis bilgilerine bakılırsa DOKAP Başkanı Ekrem Yüce'nin görevi bırakması halinde bu makama Giresun Üniversitesi’nde Genel Sekreter Vekilliği görevinden kanun gereği ayrılan Kadir Aydın’ın getirilme ihtimalinin yüksek olduğu konuşuluyor.

AYDIN, GÖREV BEKLİYOR

Öyle ki...

Halihazırda kadrosu Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda Gümrükler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı olan Aydın’ın eski görevine geri dönmek istemediğini özellikle Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’ye ve dahi yakın çevresine söylediği kulaktan kulağa fısıldanıyor.

ÖZEL Mİ ÖZEL İŞLER DEĞİLSE...

Ki Bakan Canikli'nin de Aydın'a -makamın adı neyse artık- (ki bildiğimiz ayrıntılar şimdilik bizde saklı kalsın) bu yönde söz verdiği öne sürülüyor.

Bu manada -özel mi özel manasında şayet başka bir mevki sözkonusu değilse (?!...)- Aydın’ın kuvvetle muhtemel DOKAP başkanlığına getirileceği AKP kulislerinde dilden dile dolaşıyor.

 

 

 

Bu haber 2394 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

CANİKLİ O BAKANLIĞA GERİ (Mİ?) DÖNÜYOR

CANİKLİ O BAKANLIĞA GERİ (Mİ?) DÖNÜYOR TIME ÇOK ÖZEL BOMBA HABER -Alın size bomba haber... Hemşehrimiz Canikli, o bakanlığa geri mi dönüyor?

ESKİ KÖYE YENİ ADET; ALAY KONUSU OLDU

ESKİ KÖYE YENİ ADET; ALAY KONUSU OLDU TIME ÖZEL AYRINTI HABER- AKP’den Giresun belediye başkanlığına aday adayı olacağı su götürmeyen Demirkan’ın artık h...
EY SİYASET, SEN NELERE KADİRSİN!..20 Haziran 2016

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi