GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

SP’YE GİRESUN'DA ÜRETİCİ ŞOKU!..

SP’YE GİRESUN'DA ÜRETİCİ ŞOKU!..

Tarih 28 Eylül 2017, 21:07 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL GÖZLEM HABER- Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun Giresun'da 'Fındık Çıkarması' adı altında düzenlediği açık hava toplantısına üreticiler ve vatandaşlar pek ilgi göstermedi.
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, az sayıdaki partiler sayılmazsa deyim yerindeyse kendi çaldı kendi oynadı.


Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Giresun'da 'Fındık Çıkarması' adı altında düzenlediği açık hava toplantısında partililere ve vatandaşlara seslendi.

KENDİ ÇALDI KENDİ OYNADI

Karamollaoğlu, az sayıdaki partililer sayılmazsa teşbihte hata olmaz örneği deyim yerindeyse kendi çaldı kendi oynadı. SP'nin Giresun fındık çıkarması kelimenin tam anlamıyla 'FİYASKOYLA' sonuçlandı.

Atatürk Meydanı’nda toplanan az sayıda kişiye hitap eden Karamollaoğlu, fındık borsasını tüccarların ve çikolatacıların belirlediğini hatırlattı.

CILIZ KALABALIĞA SESLENDİ

Cılız kalabalığa seslenen Karamollaoğlu, ‘Biz tarım ülkesiyiz, ziraat ülkesiyiz fındıkta aslında bu konuda bizim zirveye çıkmamız gereken konu. Ama ne yazık ki bir şaşkınlık var. Fındık konusunu işleyen, inceleyen, fındığın kalitesini yeri geldiğinde biraz daha arttırmak en azından muhafaza etmek, üretimini geliştirmek, pazarlamada daha etkili olmasını sağlayabilmek için yapılmış bir çalışmaya ne yazık ki rastlamıyoruz’ dedi.

FINDIK BORSASI KURULMALI

Karamollaoğlu,‘Öğreniyoruz ki Hamburg'da borsa yok. Hamburg alış verişin yapıldığı yer, bir liman orası sadece. Fındık borsasını tüccarlar belirliyor, çikolatacılar belirliyor.  Türkiye'de ise şuanda maalesef yabancı firmalar belirliyor. Fındığı alan işleyen kendi çikolata tesislerinde değerlendirenler belirliyor. Biz neden onların eline bakacağız? Neden onların eline bırakacağız? Onun için burada bir fındık borsası kurulmalı’ ifadesini kullandı.

Bu haber 1428 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

CANİKLİ O BAKANLIĞA GERİ (Mİ?) DÖNÜYOR

CANİKLİ O BAKANLIĞA GERİ (Mİ?) DÖNÜYOR TIME ÇOK ÖZEL BOMBA HABER -Alın size bomba haber... Hemşehrimiz Canikli, o bakanlığa geri mi dönüyor?

ESKİ KÖYE YENİ ADET; ALAY KONUSU OLDU

ESKİ KÖYE YENİ ADET; ALAY KONUSU OLDU TIME ÖZEL AYRINTI HABER- AKP’den Giresun belediye başkanlığına aday adayı olacağı su götürmeyen Demirkan’ın artık h...
EY SİYASET, SEN NELERE KADİRSİN!..20 Haziran 2016

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi