GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
GİRESUN’DA İMAM -MUHTAR KAVGASI

GİRESUN’DA İMAM -MUHTAR KAVGASI

Tarih 19 Şubat 2017, 20:08 Editör Dursun ONUR

TIME – İmam, kendisine sataşan muhtara çay attı.


Görele’ye bağlı Çavuşlu beldesi Şahali Mahallesi'nde cami imamı M.İ.’ye köy muhtarı A.T. tarafından sözlü ve fiili hakarette bulunulduğu iddiası üzerine Diyanet-Sen Giresun Şubesi tarafından olaya ilişkin yazılı basın açıklaması yapılarak, olay kınandı.

Diyanet-Sen Giresun Şube Başkanı Sami Şimşek açıklamasında, ‘Hocamızın halkın teveccühünü kazanması, hizmetleriyle ön plana çıkması mahalle muhtarı A.T.'ye sebebi anlaşılmayan rahatsızlık vermiştir’ dedi.

İMAM KANAAT ÖNDERİ

Yaşanan olaya ilişkin Diyanet-Sen Giresun Şube Başkanı Sami Şimşek tarafından yapılan açıklamada, ‘Din görevlilerimiz görev yaptıkları mahallede sadece camiyle ilgili değil, bulunduğu mahallenin tüm sorunlarıyla ilgilenen, çözümler arayan ve çözümler üreten kanaat önderleridir. Din görevlilerimizin amirlik kurumu da müftülük, kaymakamlık ve valiliktir. Bu kurumlar nakil ve atamalarını yapar, göreviyle ilgili talimatları, izinleri bu kurumlardan alır’ ifadesini kullandı.

MUHTAR NEDEN RAHATSIZ OLDU?

Başkan Şimsek, ‘Görele ilçemizin Çavuşlu beldesi Şahali Mahalle Camii İmam Hatibi M.İ. Hocamız bulunduğu mahallin kendisine yüklediği sorumluluğun idrakiyle, gece gündüz demeden çalışarak, imam-cemaat işbirliği ile görev yaptığı camiye birçok hizmetleri kazandırmıştır. Hocamızın halkın teveccühünü kazanması, hizmetleriyle ön plana çıkması mahalle muhtarı A.T.'ye sebebi anlaşılmayan rahatsızlık vermiştir. Hocamızın cami müştemilatına cemaatle işbirliği yaparak, parasının da cemaatin kendisinin ödemesiyle güneş enerjisi taktırması sonucu mahalle muhtarı A.T. Hocamızı arabasına bindirerek, arabasının içinde çok kaba tabirlerle; ‘sen kimden izin aldın bu işleri yapmaya, sen izine ayrılırken bile izni benden alacaksın, beni bulamazsan telefon edeceksin’ gibi haddi aşan ifadelerde bulununca, Sayın Hocamız da; ‘benim amirim ilçe müftümüz, yaptığımız hizmetleri kendisinden izin alarak, cemaatimizle birlikte yaptık. İznimi de ondan alırım. Sınırınızı aşıyorsunuz muhtarım’ diye kendisini uyarmıştır’ değerlendirmesinde bulundu.

SALDIRIYI KINIYORUZ, GEREĞİ YAPILSINMIŞ

Şimşek devamla şunları söyledi:

‘Daha sonraki günlerde Hocamız izindeyken cami cemaati tarafından camiye plastik kapı taktırılmış, hocamız izinden dönünce 13 Ocak 2017 Cuma akşamı köy muhtarı cami çay ocağına gelerek, cami cemaatinin yanından hocamızı dışarı davet etmiş, hocamız da elindeki çay bardağıyla söyleyeceği bir şey vardır diye dışarı çıkmıştır. Muhtar dışarıda hocamızın elinden tutup itekleyerek; ‘ben sana demedim mi camiye benden habersiz hiçbir şey yaptırmayacaksın, kapıyı camiye nasıl taktırırsın, kimden izin aldın ş.siz’ gibi nahoş sözlerle hocamıza hakaret edince, hocamız da elindeki çay bardağındaki çayı yapılan hakaretlerin etkisiyle muhtarın üzerine serpmiş, muhtar da o an hocamıza tokat atarak fiili müdahalede bulunmuştur. Orada bulunan cemaat de bu menfur saldırının şahitleridir. Hocamıza yapılan bu menfur saldırıyı, sözlü ve fiili hakareti şiddet ve nefretle kınıyor, vicdanların rahatlaması bakımından idari ve adli olarak ilgili mercilerimizden de muhtar A.T. hakkında gereğinin yapılmasını arz ediyoruz.

MUHTAR KONUŞACAK MI?

Bu arada suçlamalara konu olan köy muhtarı A.T.'nin iddialara nasıl bir yanıt vereceği de merak konusu oldu.

Muhtarın konuşması bekleniyor.


Bu haber 7358 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sağlık & Yaşam

AKP’Lİ BAŞKAN BAŞER VİRÜSÜ YENDİ

AKP’Lİ BAŞKAN BAŞER VİRÜSÜ YENDİ TIME ÖZEL HABER- AKP Giresun Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer, koronavirüsü yendi.

GİRESUN’UN LAPA KÖYÜNDE VİRÜS ALARMI!

GİRESUN’UN LAPA KÖYÜNDE VİRÜS ALARMI! TIME SAĞLIK HABER- Giresun'da bir köyün karantinaya alındığı bildirildi.
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi