GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

SAKA EMEKLİLİĞİNİ İSTEDİ, AYDIN SEVİNDİ

SAKA EMEKLİLİĞİNİ İSTEDİ, AYDIN SEVİNDİ

Tarih 30 Aralık 2016, 04:27 Editör Dursun ONUR

TIME ÖZEL HABER- Görevine dönen Genel sekreter Songül Saka, her nedense durup dururken emekliliğini istedi, Böylece, AKP’li Bulancak Belediye eski Başkanı Kadir Aydın’ın genel sekreterliğe asaleten atanmasının yolu açıldı.


Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un rektörlüğe atanmasından sonra Giresun Üniverstesi Genel Sekreteriliği görevinden alınan ve daha sonra ise görevine dönen Songül Saka’nın emekliliğini istediği öğrenildi.

Biilindiği gibi Saka’nın görevden alınmasından sonra Fen Edebiyat Fakültesi sekreteri Şenol Akçay genel sekreterliğe vekaleten atanmış akabinde ise AKP’li Bulancak Belediye eski Başkanı Av.Kadir Aydın, Hukuk Müşavirliği kadrosundan üniversiteye geçmiş ve sonra bu göreve vekalet etmeye başlamıştı. Aynı şekilde Akçay da vekaleten genel sekreter yardımcılığına kaydırılmıştı.

NELER OLDU NELER?

Daha sonra ise başka olaylar gelişti.

Giresun Üniversitesi’nde yeni atamalar yapıldı. Üniversite Yönetim Kurulu tarafından boş bulunan idari kadrolara atamalar yapılırken tartışmalı bir şekilde Genel Sekreter yardımcılığına da asaleten Şenol Akçay getirildi.

GÖREVİNE DÖNEN SAKA EMEKLİLİĞİNİ İSTEDİ, AYDIN ASALETEN ATANIYOR

Bu arada Giresun Üniverstesi Genel Sekreterliği görevinden alınan ve daha sonra ise görevine dönen Songül Saka iş başı yaptı.

BUGÜN YARIN GÖREVE RESMEN BAŞLAYACAĞIM

Şimdilerde ise halen görevinin başında olan ve üniversite yönetiminin birlikte çalışmak istemediği ileri sürülen Saka’nın emekliliğini istediği öğrenilirken boşalacak olan genel sekreterliğe ise AKP’li Bulancak Belediye eski Başkanı Kadir Aydın’ın asaleten atanması kesinleşti.

Konuya ilişkin gazetemize konuşan Aydın olayı doğrulayarak,‘ Bugün yarın göreve resmen başlayacağım’ dedi.

BASKI MI YAPILDI?  MOBİNG Mİ UYGULANDI?

Öte yandan, görevinin başında olan Songül Saka’nın hukuksal bir sıkıntısı olmamasına rağmen neden emekliliğini istediği de kafalarda soru işaretleri oluşturdu.

Saka'nın üniversite yönetimi tarafından emekliliğe zorlanıp zorlanmadığı dahası baskı altında kalıp kalmadığı tartışma konusu oldu. Saka'ya mobing uygulanıp uygulanmadığı üniversite camiasında yüksek sesle konuşuluyor.
 

 

Bu haber 2459 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

İŞKUR'DAN YAKAR'A ÖZEL KIYAK!..

İŞKUR'DAN YAKAR'A ÖZEL KIYAK!.. TIME ÖZEL HABER- Giresun'da İŞKUR tarafından Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında çalıştırılmak özere Bulan...

ÖZDEMİR TAHLİYE EDİLDİ

ÖZDEMİR TAHLİYE EDİLDİ TIME ÖZEL HABER- Giresun'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu iddiasıy...
HAİNİN ADI YOK VE GAZETECİ MİLLETİ21 Aralık 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi