GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

ÖYLE BİR MÜJDE VERDİ Kİ...HAYIRLI OLSUN

ÖYLE BİR MÜJDE VERDİ Kİ...HAYIRLI OLSUN

Tarih 07 Temmuz 2015, 22:13 Editör Dursun ONUR

TIME- Merakla beklenen Giresun Güney Çevre Yolu Proje ihalesi yapıldı.
İş dünyası ve Giresun bayram ediyor.


Giresun’a yapılacak yatırımları yakından takip etmeyi sürdüren Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Giresun Güney Çevre Yolu ihale çalışmalarının hızla tamamlandığını ifade etti.

Giresun Çevre Yolu Proje Yapım İhalesi’nin 25 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirildiğini kaydeden Bakan Canikli, “hayırlı olsun” dileğinde bulundu.
 
Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, “4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 20. Maddesine göre yapılmış olan ihaleye 14 istekli firma katıldı. İki aşamada neticelenecek olan ihale sürecinde ihale dosyalarının inceleme işlemleri halen devam etmekte olup, ikinci aşamanın birinci aşamanın bitmesinden 40 gün sonra yapılması planlanıyor” dedi.

PİRAZİZ’DEN KEŞAP’A DOKUZ TÜNEL, DÖRT VİYADÜKTEN OLUŞACAK


Karayolları Genel Müdürlüğü’nün 9 adet tünel ve 4 adet viyadükten oluşan Giresun Çevre Yolu ön istikşaf planını Mayıs ayında onayladığını hatırlatan Bakan Canikli,  38,8 kilometrelik proje güzergâhının batıda Piraziz’den başlayıp doğuda Keşap’ta sona erdiğini ifade etti.

Bakan Canikli, güzergâh boyunca ortalama 200 metrelik kotlardan geçecek olan  Giresun Çevre Yolu Projesi’nin Piraziz, Pazarsuyu, Kuşluhan, İnece, Orhaniye, Ortaköy, Güneyköy ve Keşap hattına oturacağını belirtti.

YÜKSEK STANDARTLI YOL OLARAK PROJELENDİRİLDİ

Bakan Canikli “Çevre Yolu istikşaf hattının denize en uzak mesafesi ortalama 5 km olacak. Mevcut Karadeniz sahil yolundan ayrılış ve katılım kavşakları köprülü kavşak olarak yapılması planlanan Çevre Yolu Projesi kapsamında toplam uzunluğu 13170 metre olan 9 adet tünel ve toplam uzunluğu 1880 metre olan 4 adet viyadük yapılması planlanıyor. Söz konusu tünellerin en uzunu 5230 metre, viyadüklerin en uzunu ise 600 metre olarak öngörüldü. Giresun Çevre Yolu Proje ihalesi kapsamında koridor etütleri yapılarak nihai geçki planı kesinleştirilecek ve proje çalışmaları bu doğrultuda sürdürülecek. Bu kriterler itibarıyla Giresun Çevre Yolu Yüksek Standartlı Yol olarak projelendirilmesi planlanmıştır” diye konuştu.

Bu haber 7026 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

CANİKLİ MALİYE BAKANI MI OLUYOR?

CANİKLİ MALİYE BAKANI MI OLUYOR? TIME ÖZEL DERİN KULİS HABER- Giresun eski milletvekili şimdinin AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Millet...

AKSU’NUN MASABAŞI HESAP VE OYUNLARI!

AKSU’NUN MASABAŞI HESAP VE OYUNLARI! TIME ÖZEL KULİS HABER- Giresun Belediye eski Başkanı Kerim Aksu, bakın nereye koşuyor, hangi ince hesapları yapıyor...
HAİNİN ADI YOK VE GAZETECİ MİLLETİ21 Aralık 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi