GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
CİVELEKOĞLU, BELEDİYEYE YÜKLENDİ

CİVELEKOĞLU, BELEDİYEYE YÜKLENDİ

Tarih 26 Haziran 2024, 15:30 Editör Dursun ONUR

GİRESUN TIME POLİTİKA HABER- AK Parti Giresun Merkez İlçe Başkanı Ekrem Faruk Civelekoğlu, Giresun Belediyesi emekçilerinin Kurban Bayramı öncesinde maaşlarının eksik yatırılmasının ve bayram ikramiyelerinin de hiç ödenmemesinin çok acı bir durum olduğunu söyledi.

AK Parti Giresun Merkez İlçe Başkanı Ekrem Faruk Civelekoğlu, Giresun Belediyesi emekçilerinin Kurban Bayramı öncesinde maaşlarının eksik yatırılmasının ve bayram ikramiyelerinin de hiç ödenmemesinin çok acı bir durum olduğunu söyledi.

Giresun Belediyesi personellerinin bayramı buruk geçirmelerinin üzüntüsünü yaşadıklarını kaydeden Başkan Civelekoğlu, yaptığı açıklamada,'Giresun Belediyesi çalışanlarının Kurban Bayramı öncesinde alın terlerinin karşılığı olan maaşlarını eksik aldıklarını, bayram ikramiyelerini ise hiç alamadıklarını üzüntüyle öğrendik. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinden sonra iş başına gelen yeni belediye yönetiminin daha üçüncü aydan maaşları ve bayram ikramiyelerini ödeyememesi çok acı ve üzüntü verici bir durumdur' dedi.

BELEDİYE ÇALIŞANLARI ENDİŞELİ

Giresun Belediyesi’nde yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiklerinin altını çizen Başkan Civelekoğlu,'Giresun Belediyesi çalışanlarının alın terlerinin karşılığının ödenememesi kabul edilebilir bir durum değildir. Yaşanan acı gerçek belediye personellerinin geleceğe yönelik endişelerini de artırmıştır. Belediye çalışanları şimdiden bundan sonraki aylarda alın terlerinin karşılığını hiç alamama endişesini taşımaya başlamışlardır. Bu duruma razı gelmemiz mümkün değildir. Eğer Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse ve ekibi, mesai arkadaşlarının maaşlarını ve bayram ikramiyelerini ödeyemeyeceklerse istemeleri halinde kendilerine yardımcı olmaya hazırız' diye konuştu.

AK Parti belediyeciliği ile CHP belediyeciliği arasındaki farkın Giresun'da kısa sürede görüldüğüne dikkati çeken Başkan Civelekoğlu,'Bizim dönemimizde bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sürecine, küresel çaptaki ekonomik sıkıntılara, Giresun’da peş peşe yaşanan doğal afetlere ve ülke olarak yaşadığımız asrın deprem felaketine rağmen Giresun Belediyesi emektarlarının maaşları her zaman gününde ve eksiksiz olarak ödenmiştir. Belediyede hiçbir zaman maaş sorunu yaşanmadığı gibi şehrimize de 2 milyar Türk Lirası üzerinde yatırım ve hizmet yapılmıştır. Ayrıca biz devir aldığımızda da hatrı sayılır bir meblağ borç vardı lakin bunu mazeret sayıp bi kere bile maaşlarda aksama yaşatmadık. Takdir kamuoyunun' değerlendirmesinde bulundu.

Bu haber 340 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

FINDIKTAN GEÇİM OLMAZSA, SEÇİM OLUR!

FINDIKTAN GEÇİM OLMAZSA, SEÇİM OLUR! GİRESUN TİME POLİTİKA HABER- CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş: Fındıktan geçim olmazsa, gündemde seçim o...

MEYDANLARA ÇIKACAĞIZ

MEYDANLARA ÇIKACAĞIZ GİRESUN TIME POLİTİKA HABER- CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş, bir ay sonra toplanacak fındıkta olası hak...
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi