GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KARAN, BAYRAKTAR’A ATEŞ PÜSKÜRDÜ!

KARAN, BAYRAKTAR’A ATEŞ PÜSKÜRDÜ!

Tarih 27 Mayıs 2024, 18:17 Editör Dursun ONUR

GİRESUN TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, AK Parti Sakarya Milletvekili olan FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar’a ateş püskürdü.

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, son günlerde elinde kalan gayrimenkul satışlarıyla gündeme gelen FİSKOBİRLİK'teki gelişmelere kayıtsız kalmalarının mümkün olmadığını söyledi.

Başkan Karan, AK Parti Sakarya Milletvekili olan FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar'ı eleştirerek, kurumun anahtarlarının Ticaret Bakanlığı'na teslim edilmesini istedi.

BAYRAKTAR, FİSKOBİRLİK'İ BATIRIYOR

'Gemi su alırken bu kuruma sahip çıkılmalı, başındaki şahsiyet bu kurumu batırıyor' diyen Karan,'FİSKOBİRLİK iyi yönetilmiyor. Arsa ve gayrimenkullerini babasının malı gibi satıyor' derken bizi kurumdan tavsiye edip bugün kurumu entübe haline getirdi. FİSKOBİRLİK can çekiyor can. Fındık sektöründe dünyaya mal olmuş bir üretici birliği bankalar fişini çektiği an nefessiz kalacak' dedi.

KURUMUN ANAHTARI BAKANLIĞA TESLİM EDİLMELİ

Başkan Karan yaptığı açıklamada, FİSKOBİRLİK Genel Müdürlüğü karşısında bulunan ve en değerli taşınmazı olan gayrimenkulün satış kararına tepki gösterdi.

Karan, FİSKOBİRLİK'in başındaki şahsın ve yönetim kurulunun artık kurumu yönetemediğini ve dibin dibine sürüklediğine dikkat çekerek, aynı zamanda AK Parti Sakarya Milletvekili olan FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar'ı bir erdemlik göstererek, kurumun anahtarlarını Ticaret Bakanlığı'na teslim etmeye davet etti.

FİSKOBİRLİK BANKA FAİZLERİNE ÇALIŞIYOR

FİSKOBİRLİK’in banka faizlerine çalıştığını kaydeden Karan,'İş bilmez ve koltuk sevdalısı yönetim yüzünden kurum şuanda tam olarak banka faizlerine saplanmış durumda. FİSKOBİRLİK'in bankalara ödediği günlük faizin bir milyonun üzerinde olduğu, aylık ise bu rakamın 35-40 milyon lira olduğu ifade edilmekte. Yıllık 500 milyon liraya yakın banka faizi ödeyen bir kurum nasıl ayakta kalabilir? Satılacağı ifade edilen gayrimenkul kurumun 3-4 aylık banka faizi karşılamaz. O da satıldıktan sonra geriye kala kala, genel müdürlük binası, entegre tesisi ve birde FİSKOBİRLİK markası kalıyor. Bu yönetim iş başında kalmaya devam ederse onları da satıp kurumun kapısına kilit vurup, ceketlerini alıp giderler. Bugünden bunun önlemi alınmalı artık bu yönetim tasfiye edilerek, FİSKOBİRLİK'ten el çektirilmelidir. Bugün bu yönetimin ardında durup, 3 maymunu oynayan siyasiler kim olursa olsun Giresun halkına ve fındık üreticisine hesabını veremez' ifadelerini kullandı.

Karan, üreticiler tarafından emanete bırakılan fındıkların ise ürün yapılarak satışa sunulduğunu da sözlerine ekledi.

Bu haber 596 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

FINDIK TABAN FİYATINA BAKIN NE İSTEDİ?

FINDIK TABAN FİYATINA BAKIN NE İSTEDİ? GİRESUN TİME EKONOMİ HABER- Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındık taban fiyatına ek olarak bakın ne i...

EKMEĞE ZAM GELDİ

EKMEĞE ZAM GELDİ GİRESUN TIME EKONOMİ HABER- Giresun'da ekmek fiyatlarına zam yapıldı.
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi